EMAIL: [email protected]
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2017, 05:34:44 pm wysłana przez adminator »
Odp: Postanowienie sądu o upadłości układowej
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2016, 12:56:26 am »
Wystarczy prosta matematyka, by zrozumieć, że pomylił się nasz Syndyk. Nie 10 a 15 tysięcy dołoży się do układu każdy Spółdzielca! Nic dziwnego ze Zarząd i Rada Nadzorcza jak mantrę powtarzają, że opłaty eksploatacyjne nie wzrosną. Nie muszą. Układ da się spłacić z samych naszych pieniędzy, a co się w międzyczasie uda sprzedać rozpłynie się w księgowości spółdzielni i zmaterializuje w kieszeniach właściwych osób.

Pytanie, czy pozwolimy się pokornie strzyc przez kolejne 5 lat, czy nareszcie coś z tym zrobimy?
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2016, 01:09:35 am wysłana przez Borowiecki »

Marcus

*
Odp: Postanowienie sądu o upadłości układowej
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 30, 2016, 01:06:08 pm »
Jeden z komentarzy na http://temidacontrasm.info/komornik-w-sm-hutnik/comment-page-1/#comment-7747
"Kija - Od dawna już próbujemy zwrócić uwagę na fakt, że spółdzielnie mieszkaniowe są pasem transmisyjnym służącym do przemieszczania spółdzielczych środków finansowych na prywatne konta współczesnej arystokracji. Ruszcie głowami. Kto w Łodzi podjął decyzję o zmianie postępowania z likwidacyjnego na układowe i po co to zrobił?

Jeśli spółdzielnia zostaje zlikwidowana to spółdzielcze własnościowe prawa do lokali przekształcają się z mocy prawa w odrębną własność lokali i z mocy prawa powstają w budynkach wspólnoty. Spółdzielnia znika i spółdzielcy nie muszą spłacać zadłużenia. Ze względu na pustą kasę likwidowanej spółdzielni trzeba zadłużenie umorzyć.

W postępowaniu układowym spółdzielnia zostaje utrzymana, ludzie musza spłacić długi prezesa a po wyjściu na prostą można ponownie uruchomić pas transmisyjny. Kto jest zainteresowany takim scenariuszem? Przecież nie leży to w interesie spółdzielców tylko w interesie tych, którzy czerpią z kasy spółdzielni dodatkowe profity. Dlatego nikt nie pytał członków spółdzielni o to czy się zgadzają na zmianę postępowania z likwidacyjnego na układowe. Decyzję podjęły nieupoważnione organy spółdzielni, którym sąd przywrócił prawo zarządzania spółdzielnią po to, żeby mogły go osłonić i złożyć wniosek o zmianę postępowania. Decyzja o zmianie postępowania z likwidacyjnego na układowe przekracza zwykły zarząd i dlatego ani zarząd spółdzielni ani też jej rada nadzorcza nie były upoważnione do składania takiego wniosku. Taką decyzję może podjąć tylko walne zgromadzenie członków spółdzielni.

Ze spółdzielczego sezamu nie zrezygnuje żadna partia polityczna włącznie ze „sprawiedliwym” PiS-em. Przecież widać jak kombinują, żeby zahamować naturalny rozkład spółdzielczości mieszankowej przez reaktywowanie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokali w programie Mieszkanie + oraz przez sztuczną poprawę frekwencji na walnym (pełnomocnictwa mnogie z możliwością ich przekazywania, lub głosowanie z wykorzystaniem komunikacji elektronicznej), które musi przecież ten program w spółdzielniach uruchomić. Dotychczasowa kilkuprocentowa frekwencja na walnym byłaby niewiarygodną akceptacją takiego poważnego projektu.

Próżne wołanie. Minister Sprawiedliwości nie doprowadzi do rozliczenia żadnego prezesa, bo prezesi skubią spółdzielców po to, żeby dzielić się tak pozyskanymi profitami z przedstawicielami naszej sceny politycznej od prawa do lewa. Od lat z tego właśnie powodu członkowie zarządów spółdzielni mieszkaniowych cieszą się nieformalnym immunitetem."

Marcus

*
Odp: Postanowienie sądu o upadłości układowej
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 03, 2016, 09:57:58 am »
Wyrażenie zgody na zmianę trybu upadłości z "likwidacyjnej" na "układową" jest w zasadzie poza kompetencjami organów SM. Jednakże jeżeli już do takiego czegoś doszło, to jako czynność przekraczająca "zarząd zwykły", taka decyzja leży tylko w kompetencjach Walnego, a nie Zarządu czy Rady Nadzorczej.

Marcus

*
Odp: Postanowienie sądu o upadłości układowej
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 04, 2016, 03:12:18 pm »
Wiadomości z tego wpisu mogą być Wam pomocne:
http://temidacontrasm.info/podstawowe-fundusze-w-sm/