EMAIL: [email protected]

Stefan

*
czy to jest  realne ?

Helana

*
Odp: Piotrkowska 235 zgarnie cały fundusz remontowy i odejdzie do wspólnoty
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 28, 2018, 01:25:25 pm »
Nie. Proszę przeczytać znowelizowaną ustawę o spółdzielniach mieszkaniowych.
Problemem jest fakt, że najwięcej do powiedzenia (straszenia innych) chcą mieć osoby , które nie znają przepisów (bo nie sięgają do źródła), ale ciągną swoje niedorzeczne historie bez podawania konkretów. Wstyd.

Stefan

*
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 28, 2018, 02:07:29 pm »
Pani Heleno żeby Pani wiedziała że to wstyd i to wielki wstyd jak jedni drugich usiłują przekręcić

Elżbieta K.

*
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 28, 2018, 02:20:56 pm »
Naprawdę niedorzeczne  jest to, co Pan pisze. "Przekręcić" -  póki co to spółdzielców przekręcono ,bo każą nam spłacać
długi  z funduszu remontowego ,  podstawowej stawki eksploatacyjnej i nie wiem czy nie z opłat na Co .

Sienk.101

*
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 28, 2018, 07:20:28 pm »
Z tego co wiem to dotychczas cały fundusz remontowy  zgarniała Piotrkowska 182 .Marmury sobie nawet pozakładali .

Stefan

*
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 29, 2018, 07:48:14 am »
I mówi to pewnie mieszkaniec z piotrkowskiej 235 ?

Sienk.101

*
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 29, 2018, 08:11:32 am »
To niech Pan wymieni ,choć jeden budynek w spółdzielni ,który w tak krótkim tempie wyremontowano przy zadłużeniu na funduszu remontowym blisko 4 000 000 ,00 zł. K woli ścisłości ,jestem z Sienkiewicza , u nas też były remonty ,ale my nie mamy zadłużenia ,tylko nadwyżkę. Strzał niecelny.
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 29, 2018, 09:55:31 am »
Pozwolę sobie przytoczyć tutaj wspominane wcześniej przepisy.

Art. 24^1 ust. 5 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych:

5. Spółdzielnia mieszkaniowa w przypadkach, o których mowa w ust. 1 lub w art. 26, niezwłocznie rozlicza z właścicielami lokali zaewidencjonowane wpływy i wydatki funduszu remontowego oraz pozostałe nakłady na remonty nieruchomości.

Oczywiście wymieniony ust. 1 i art. 26 ustawy dotyczą utworzenia wspólnoty mieszkaniowej.

Gdyby w tym momencie Piotrkowska 182 "odeszła do wspólnoty", każdy właścicieli musiał by zwrócić do kasy Spółdzielni około 7000 zł i Rada Nadzorcza nie ma tej kwestii nic do powiedzenia.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2018, 10:53:23 am wysłana przez Borowiecki »

Stefan

*
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 29, 2018, 12:10:04 pm »
Panie Borowiecki co mówią przepisy ustawy , diduch też działał zgodnie z przepisami a może nie zgodnie i na koniec brakło 35 milionów

Halina K.

*
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 29, 2018, 12:59:50 pm »
To jakiś  gigantyczny żart .Diduch działał zgodnie z przepisami ? Diduch przepisy dostosowywał do swoich potrzeb.A potrzeby miał duże .A jak myślicie w jakim celu zamieniał części wspólne w lokale użytkowe ?

Mam nadzieję ,że nowa Rada  przekona zarząd do zajęcia się ta sprawą w sposób zgodny z prawem .

Stefan

*
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 29, 2018, 01:52:23 pm »
Pani Elżbieto właśnie to chciałem napisać , że to wszystko może być różnie

Teresa

*
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 29, 2018, 09:25:36 pm »
Naprawdę niedorzeczne  jest to, co Pan pisze. "Przekręcić" -  póki co to spółdzielców przekręcono ,bo każą nam spłacać
długi  z funduszu remontowego ,  podstawowej stawki eksploatacyjnej i nie wiem czy nie z opłat na Co .
Długi spłacić trzeba, nie ma innego wyjścia. W jaki sposób wyobraża sobie pani je uregulować ?
Sprzedamy co mamy a jak zabraknie kasy ?

Elżbieta K.

*
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 29, 2018, 09:45:00 pm »

Przecież masę upadłości , wyliczył Syndyk ,a Sąd potwierdził , że wystarcza na zaspokojenie wierzycieli. To gdzie jest ta masa upadłości ?  Wirtualne powierzchnie ,wirtualna masa  upadłości , wirtualna księgowość .Ludzie  jak wy zarządzacie  naszym majątkiem ? A tak na marginesie , inne sposoby  na spłatę  zobowiązań  też by się znalazły ,ale ze spółdzielcami trzeba rozmawiać ,a nie straszyć .

Ponadto  Zarząd  ma znakomitych fachowców to niech myślą.

Ewa

*
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 01, 2018, 04:32:21 pm »
Pani  jest widać znakomitym fachowcem, dlaczego nie weszła pani do nowej rady nadzorczej ?

Elżbieta K.

*
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 01, 2018, 05:11:39 pm »
Przyznaję, mam długoletnie doświadczenie w zmaganiach  ze spółdzielczymi  problemami ,ale pałeczkę trzeba przekazać młodszym  członkom . Po drugie  nie mogę zaangażować się czasowo  w pracę w RN. Jestem usatysfakcjonowana z wyboru większości członków RN.