EMAIL: [email protected]

Andrzej

*
przeciwnicy spółdzielni powinni chyba być zadowoleni

lokator

*
Odp: Po Walnym Zebraniu Spółdzielnia prawdopodobnie przestanie istenieć
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 22, 2018, 05:41:42 pm »
Pytanie do pani Wojciechowskiej :
Jakie plany względem naszej spółdzielni pani ma, skoro wczoraj usłyszałem pani wypowiedź, że " w przyszłym roku może nie być już walnego zgromadzenia " !!!
Chcę jeszcze zauważyć, że nie jest pani członkiem spółdzielni i nie mieszka w naszych zasobach.

Elżbieta K.

*
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 22, 2018, 07:05:26 pm »
Ja na przykład ,nie wiem co Pani Wojciechowska miała na myśli mówiąc to ,co Pan zacytował . Jestem pewna ,że natomiast ,że tego ,że spółdzielnia musi istnieć ,ponieważ długi trzeba spłacić , a  układ musi by kontynuowany.
Innej drogi nie ma .Nie można narażać członków  spółdzielni na niedogodności ze strony komorników i  ewentualnych wierzycieli .Członek spółdzielni to najważniejsza postać w spółdzielni ,nie zarząd ,nie rada nadzorcza tylko CZŁONEK
SPÓŁDZIELNI.
A jak się lekceważy członków jako Najwyższy Organ Spółdzielni, to wyniki są takie ,jak na Walnym Zgromadzeniu w dniu 21 czerwca 2018 r. Ale to dopiero wygrana jedna z bitew.  Przed nami druga część Walnego Zgromadzenia .

Tupcio

*
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 23, 2018, 09:04:09 am »
Jeszcze wam się odechce Pani Wojciechowskiej ta kobieta na Retkinia teżpróbowała mieszać i ją taczką wywieźli a że długi ma wobec miasta to już nikt nie wspomni ta kobieta już wszędzie próbowała się dostać nawet do sejmu ale nikt jej nie chce tylko ciemnogród się połaszczył na słodkie słówka teraz dopiero będziecie mieli cyrk powodzenia

Helena

*
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 23, 2018, 11:35:24 am »
Do p. Andrzeja: nie można być przeciwko Spółdzielni, bo byłoby się przeciwko sobie. Spółdzielnię tworzą jej członkowie. To Zarząd otrzymał żółtą kartkę. Przykry jest fakt, że najniżej umocowany w hierarchii organ Spółdzielni temu najwyższemu przedstawia niekompletne sprawozdania do akceptacji. Istnieje możliwość, że zaakceptowanie w tej sytuacji sprawozdania finansowego SM przeniosłoby odpowiedzialność na członków. Brak zatwierdzenia pozostały sprawozdań i brak absolutorium to konsekwencja decyzji Zarządu. Pozostaje mieć nadzieję, że wszystko skończy się dobrze i sprawy finansowe SM zyskają wreszcie rzeczywisty wymiar.

Do Lokatora i Tuptusia: Panowie, przestańmy zastanawiać się nad słowami wypowiedzianymi przez p. AWvH. Niewątpliwie jej działanie nie pomaga członkom naszej SM. Zresztą tym razem pokazała swoje nieprzygotowanie do tematu, który próbowała podjąć. Musimy (niestety) pogodzić się jej obecnością na Walnym dotąd, dokąd będzie ktoś, kto udzieli jej pełnomocnictwa. Przyglądałam się temu wszystkiemu i uważam, że jej "wierne wojsko" to grupa zaledwie kilkunastu, najwyżej dwudziestu osób, które i tak nie zabierają głosu. Pani A. próbuje odzyskać swoje wpływy pojawiając się przy różnych osobach. Chce stworzyć wrażenie jakiegoś związku z nimi. Nie dajmy się zwieść.

Członkowie SM powinni rozmawiać z sobą, nawet gdy ich zdania znacznie się różnią. Wyniki tych dyskusji  powinny budować naszą siłę i kierować ją nie przeciwko komuś, a na rozwiązywanie naszych problemów.
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 23, 2018, 07:15:30 pm »
Jeśli chodzi o wypowiedź: "w przyszłym roku może nie być już walnego zgromadzenia" obstawiam, że chodziło o powrót do Zgromadzeń Przedstawicieli :D

A poważnie, sądzę że przeceniają Państwo wpływy Pani Wojciechowskiej w Nowej Radzie Nadzorczej. Zresztą żaden z kandydatów do Rady nie mówił o jakiejkolwiek "likwidacji" Spółdzielni, więc nie rozumiem skąd te katastroficzne proroctwa.

Halina K.

*
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 23, 2018, 08:35:18 pm »
Czy  mógłby ktoś dokładnie  wytłumaczyć  członkom spółdzielni , o co chodziło  z tym bilansem otwarcia sprawozdania finansowego naszej spółdzielni i dlaczego  Zarząd nie  przedstawił  członkom  opinii  biegłego badającego  bilans ?
Osoby ,które nie były na zebraniu też chcą wiedzieć  o co chodzi . Nie udzielono Zarządowi absolutorium ,nie zatwierdzono  sprawozdań  z działalności  rady  oraz zarządu .Nie zatwierdzono sprawozdania finansowego .

lokator

*
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 23, 2018, 09:16:09 pm »
Moje obawy panie "Borowiecki" biorą się stąd, że niektóre osoby uważają, że przy upadłości likwidacyjnej nie trzeba byłoby spłacać długów sp-ni. Słyszałem głosy na walnym, że poprzednia rada nadzorcza podpisała "pożal się Boże układ". Każdy zdrowo myślący wie, że to było jedyne rozsądne wyjście i uważam, że należą się za to dla poprzedniej rady podziękowania. Kto nie ma takiej wiedzy, może doszkolić się w internecie a nie klepać za byle kim bzdury. No i skąd wiadomo panu,że Wojciechowska nie ma wpływu na nową radę ?

Halina K.

*
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 23, 2018, 10:49:07 pm »
A skąd  Panu wiadomo ,że ma wpływ na nową radę.?

Andrzej

*
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 24, 2018, 06:03:32 pm »
Pani Halino K z tym bilansem otwarcia to chodziło o to , że to są czasy diducha i czasy przed obecną księgową , ja się wcale nie dziwię że biegli nie chcą podpisać, bilans otwarcia to wszystko to co było za diducha, nie za obecnej księgowej , tylko za księgowej diducha. Pani Agnieszka W będzie miała wpływ na radę przynajmniej dwie osoby to jej bardzo dobrzy znajomi Łukasz.P i Anna Z. Pani Elżbieto K wszystko można uchwalić pytanie to jest jedno czy to nie sparaliżuje spółdzielni i już nie  będzie spółdzielni. Drodzy mieszkańcy nie chce nikogo straszyć ale jeżeli się nie spłaci chociaż jednej raty zawartego układu , komornicy wracają i syndyk, więc możliwe że czeka nas powtórka z rozrywki. Do rady nadzorczej weszły osoby , których jedynym zadaniem jest rozwalenie spółdzielni. Pozdrawiam Wszystkich   

Andrzej

*
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 24, 2018, 06:25:18 pm »
Pani Halino K jak księgowa przyszła do spółdzielni to nie liczyła od zera ,tylko miała jakiś bilans otwarcia jakieś kwoty ,ten bilans otwarcia to była działalność diducha i jego księgowości i teraz ci biegli nie chcą zatwierdzić właśnie tego bilansu otwarcia , to co było za diducha , nie wiem czy dobrze pani to wytłumaczyłem 

Członek SM

*
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 24, 2018, 10:59:51 pm »
Mam do Państwa pytanie: czy wynik obecnego bilansu, w którym ciągnie się diduchowy błąd daje rzeczywisty wynik?

Dość tłumaczeń obecnego Zarządu, którego częścią jest również obecna główna księgowa, że to inni są winni, inni nie dotrzymują terminów.
To Zarząd wykorzystuje błędy Diducha, bo tak jest mu w tej chwili wygodnie.

Propozycja dla Zarządu: wziąć się wreszcie do roboty i wyprostować wszystkie sprawy finansowe i majątkowe Spółdzielni. Dość manipulacji prawników Zarządu - nie są prawnikami członków SM.

Próby budowania na takim bałaganie, jak obecny, muszą skończą się jeszcze większym bałaganem. Odpowiedzialnymi za to staną się członkowie SM - ich Walne Zgromadzenia ślepo godziły się na taką działalność Zarządu - kolejny raz będziemy musieli płacić. Tylko skąd weźmiemy pieniądze? Do sprzedania zostaną już tylko nasze mieszkania.

Elżbieta K.

*
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 25, 2018, 08:04:34 am »
Skoro zostałam wywołana do tablicy ,to wyjaśnię Państwu  tę sytuację z bilansem tak jak umiem.Korzystałam z konsultacji  bardzo dobrych fachowców.Po walnym zatelefonowała do mnie jedna z członkiń spółdzielni ,znakomity fachowiec z dziedziny finansów i  wyjaśniła mi dodatkowo .

Wyjaśniam w taki sposób ,w jaki to zrozumiałam .Jeżeli się w czymś pomyliłam ,to Zarząd może to skorygować.
Wyjaśnienia powinny pochodzić ze strony Zarządu ,aby najwyższy organ spółdzielni jakim są członkowie ,mógł w pełni zrozumieć sytuację i podjąć  decyzję świadomie.

Istotnie sprawa zaczęła się jeszcze za czasów P.Diducha . Tamten Zarząd wraz  ze swoimi prawnikami przygotował Uchwały  wyodrębniające.W Uchwałach tych błędnie  określił udziały członków. Komórki , pomieszczenia gospodarcze ,wózkownie ,rowerownie nazywał  niekiedy lokalami użytkowymi ,a na Piłsudskiego 7 i Sienkiewicza 101. STWORZONO WPROST  DODATKOWE POWIERZCHNIE  TZW.WIRTUALNE.NA TEJ BŁĘDNEJ PODSTAWIE stworzono inwentaryzację spółdzielni i  ustalono  majątek spółdzielni ,który zawierał nieprawdziwe dane. Bilans otwarcia . Proszę dopytać fachowców ,ale jedyną osobą ,która mogła skorygować ten proceder był Syndyk. Ale Syndyk nie przeprowadził fizycznej   inwentaryzacji  ,co według mnie powinien zrobić , a inwentaryzację oparł właśnie na błędnej inwentaryzacji P.Diducha .Ujawniły się wirtualne powierzchnie jako majątek spółdzielni ,którego nie ma ,bo to jest powietrze ,a nie majątek. Gdyby zrobiono fizyczną inwentaryzację ,którą potwierdziła by Pani Sędzia Komisarz ,ustalono by wówczas   bilans otwarcia.Nie wiem ,czy majątku wystarczyło by na  upadłość układową ,jak widać nie,bo nawet członek  zarządu Pan M. stwierdził w swoim oświadczeniu ,że Układ musi spłacany z naszego funduszu remontowego i podstawowej stawki eksploatacyjnej.Rada Nadzorcza i Zarząd znała  te wszystkie uzgodnienia i świadomie podjęła decyzję  ,nie informując nas o szczegółach.

Tak więc te nieprawdziwe dane bilansu otwarcia ciągną się do dziś i dlatego nie wiemy ,czy nadwyżka bilansowa to nadwyżka ,czy strata .  W tej chwili ,żeby prawidłowo ustalić bilans otwarcia ,to trzeba sięgnąć do dokumentów żródłowych ,czyli dokumentacji faktycznej     ,a nie ewidencyjnej .

W chwili obecnej mamy wirtualne powierzchnie ,wirtualne środki na funduszu remontowym ,wirtualny bilans otwarcia. Rzeczywiste są jedynie  pieniądze ,które wpłacamy na opłaty i które nie są z nami .

Spłacać układ musimy ,żeby nie było zagrożenia dla  mieszkańców.

Według nas :

1.Zarząd i RN powinni powiedzieć prawdę ,a nie kluczyć z terminami   audytu.
2.Zrobić inwentaryzację wszystkich budynków .Prawidłowo określić i nazwać powierzchnie w budynkach.
3 Nie trzeba inwentaryzować lokali mieszkalnych ,ponieważ to prowadzi tylko do przedłużenia inwentaryzacji i  zwiększa koszty inwentaryzacji.
4. Dopytać    Główną Księgową  co dalej, ponieważ my takiego stanu nie akceptujemy.
4.Wyliczyć  bilans otwarcia i  podjąć decyzje co robimy dalej .

Według nas, taki stan jak obecnie ,nie może trwać. Dziwię się tylko członkom ,którzy głosowali za  zatwierdzeniem takiego sprawozdania finansowego jakie nam przedstawiono .

Elżbieta K.

*
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 25, 2018, 10:45:37 am »
Drodzy  Spółdzielcy

proszę przeczytać artykuł Pana Czarka Meszyńskiego  podaję  link;

http://osiedlezaciszewaw.pl/?p=4353

#link poprawiony admin
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2018, 10:45:29 pm wysłana przez adminator »

Stefan

*
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 26, 2018, 02:56:44 pm »
Też słyszałem jak pani Agnieszka W powiedziała na walnym ,że walnego zebrania w przyszłym roku nie będzie , teraz to wiadomo do czego te wszystkie działania dążą i działania ludzi i o co im chodzi ,żeby spółdzielnię rozwalić