EMAIL: [email protected]

Stefan

*
Odp: Projekty uchwał na Walne 21 czerwca.
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 13, 2018, 12:32:16 pm »
P 182 o następny ciemnotę wciska ,wy tutaj to powinniście założyć klub wciskania ciemnoty ludziom
Odp: Projekty uchwał na Walne 21 czerwca.
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 13, 2018, 02:20:53 pm »
Dobry pomysł Panie Stefanie.
Pan na Przewodniczącego klubu,a Zastępcą Pan Andrzej.
Praktykę macie więc myślę, że o kolejnych członków nie będzie trudno.

Stefan

*
Odp: Projekty uchwał na Walne 21 czerwca.
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 13, 2018, 02:56:24 pm »
Panie Borowiecki przecież pan już dawno został przewodniczącym to pan o tym nie wie ? Cały Manhattan o tym wie a pan nie wie ?

Halina K.

*
Odp: Projekty uchwał na Walne 21 czerwca.
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 13, 2018, 04:38:34 pm »
Trochę mnie było ,a tu taki " pasztet "   : grupa cwaniaków, ciemnotę wciskają ,żeby się do koryta     dorwać,poplecznicy Diducha  ,złe duchy wstały z grobu, Diduch wiecznie żywy ,idioci , pogonić cwaniaków .

Szkoda ,że tej " fantazji literackiej " nie przełożyliście na Regulaminy i  Uchwały , ludziom by się lepiej żyło.

Wiem,że nie lubi się ludzi ,którzy mają wiedzę , inicjatywę  i coś do powiedzenia .

Łukasz Piotrowski

*
Odp: Projekty uchwał na Walne 21 czerwca.
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 13, 2018, 06:36:33 pm »
Dziś na stronie spółdzielni pojawiły się nasze projekty uchwał:
http://srodmiescie.lodz.pl/2018/06/13/komunikat-zarzadu-z-13-czerwca-2018-ws-projektow-uchwal-na-walne-zgromadzenie-czlonkow-spoldzielni-mieszkaniowej-srodmiescie-aktualizacja/

Zostały też ujęte w nowym porządku obrad:
http://srodmiescie.lodz.pl/2018/06/13/zawiadomienie-o-czasie-miejscu-i-porzadku-obrad-walnego-zgromadzenia-czlonkow-spoldzielni-mieszkaniowej-srodmiescie-w-lodzi-wraz-z-uwzglednieniem-poprawek-wniesionych-przez-czlonkow/

Chyba mimo wszystko wygodniej czyta się w wersji elektrycznej :)

Apeluje też o merytoryczną dyskusję.
Nie przypominam sobie wątku na Forum, z taką ilością bezsensownego hejtu.
Przewidywaliśmy że niektóre proponowane przez nas rozwiązania mogą budzić kontrowersje, ale tutaj nie ma jednego konkretnego zarzutu, tylko jakiś nie kontrolowany potok słów.

Łukasz Piotrowski

*
Odp: Projekty uchwał na Walne 21 czerwca.
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 13, 2018, 06:41:06 pm »
Miało być oczywiście elektronicznej ;)

Łukasz Piotrowski

*
Odp: Projekty uchwał na Walne 21 czerwca.
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 13, 2018, 08:24:58 pm »
Tak naprawdę uwagi Pana Krzysztofa odnośnie Rad Nieruchomości z 2 wpisu były całkiem na temat.

Cytuj
Uważam, że:
1. brak będzie wykwalifikowanych kandydatów;
2. ci wybrani "trochę na siłę" będą ciągle w sporze ze spółdzielnią ze względu na różnicę podejścia a to do niczego dobrego nie doprowadzi;
3. to do organów Spółdzielni należny gospodarne zajmowanie się nieruchomościami;
4. w mojej ocenie należny wymienić członków organów Spółdzielni na ludzi którzy będą kompetentni i zaangażowani (podobnie uważam o niekompetentnych pracownikach Spółdzielni).

Ad. 1
Zgadzam się, że z kandydatami będzie problem, szczególnie w małych budynkach. Może się nawet tak stać, że z braku chętnych, Rady w danej nieruchomości nie będzie. Specjaliści w Radzie oczywiście byliby pomocni, ale to nie muszą być koniecznie eksperci. Do większości spraw wystarczy zdrowy rozsądek. Zakładamy, że Rada będzie zbierać głosy od wszystkich mieszkańców i jednocześnie wspierać się ich wiedzą i doświadczeniem. To nigdy nie będzie tak, że jak wybraliśmy Radę Nieruchomości, to już niczym nie trzeba się interesować.

Ad 2.
Może się tak zdarzyć, że zarząd będzie uparcie ignorował wnioski Rady i będą "ciągle w sporze", ale to prawdopodobnie będzie odbiciem nastrojów całej nieruchomości. Myślę, że mieszkańcy wybiorą osoby w miarę rozsądne i kompromisowe, które przy odrobinie dobrej woli zarządu znajdą wspólny język.

Ad. 3
Oczywiście, że gospodarowanie nieruchomością należy do zarządu i pracowników SM.
Rada Nieruchomości w żadnym stopniu nie ma ich zastępować, a jedynie nadzorować ich pracę i wskazywać im pojawiające się problemy. Podejrzewam, że z większości ze swoich uprawnień Rada nigdy nie skorzysta, chyba że dojrzy w jakimś aspekcie problemy.

Najważniejszym uprawnieniem Rady jest zwoływanie Zebrania Mieszkańców. Chodziło nam o to, żeby takie sprawy jak plany remontowe i podwyżki były w każdej nieruchomości w zorganizowany sposób konsultowane z mieszkańcami, a nie były wyciągane z kapelusza przez zarząd.

Bardzo ważnym uprawnieniem Rady jest wyrażanie zgody na przesunięcie funduszu remontowego. To jest zapisane w regulaminie gospodarowania funduszem remontowym. Ogranicza to uprawnienia zarządu i Rady Nadzorczej, ale chyba wolimy aby o przesuwaniu funduszu decydowali ci którzy go faktycznie wpłacili?

Ad 4. Tu zgoda 100%.

Stefan

*
Odp: Projekty uchwał na Walne 21 czerwca.
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 14, 2018, 11:51:56 am »
panie piotrowski tak się zastanawiam a jaka odpowiedzialność będzie takich członków rady nieruchomości, chcą decydować podejmować decyzje a kto będzie odpowiadał ? czy będzie tak że rada nieruchomości będzie decydować a zarząd i rada nadzorcza będzie odpowiadać? Jaka będzie odpowiedzialność członków wobec prawa takiej rady nieruchomości ?

Stefan

*
Odp: Projekty uchwał na Walne 21 czerwca.
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 14, 2018, 12:34:48 pm »
panie piotrkowski członkowie rady nieruchomości chcą doradzać, decydować a ja mam takie pytanie czy w razie czego przed sąd pójdą razem z zarządem , jak się chce doradzać , decydować to też musi być jakaś odpowiedzialność

Stefan

*
Odp: Projekty uchwał na Walne 21 czerwca.
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 14, 2018, 12:38:45 pm »
A nie później mieszkaniec się dowie że decydował jakiś członek rady nieruchomości kabaret ludzie

Łukasz Piotrowski

*
Odp: Projekty uchwał na Walne 21 czerwca.
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 14, 2018, 01:01:09 pm »
Dobre pytanie. Zastanawialiśmy się nad tym.

Rada Nieruchomości będzie normalnym statutowym organem spółdzielni takim jak zarząd czy Rada Nadzorcza. Odpowiedzialność osób zasiadających w organach określa Kodeks Karny:

"Art. 296 § 1. Kto, będąc obowiązany na podstawie przepisu ustawy, decyzji właściwego organu lub umowy do zajmowania się sprawami majątkowymi lub działalnością gospodarczą osoby fizycznej, prawnej albo jednostki organizacyjnej nie mającej osobowości prawnej, przez nadużycie udzielonych mu uprawnień lub niedopełnienie ciążącego na nim obowiązku, wyrządza jej znaczną szkodę majątkową, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5."

Jest to tzw. Karna Niegospodarność. Członkowie Rady będą odpowiadać za swoje decyzję na takich samych zasadach jak zarząd.

Stefan

*
Odp: Projekty uchwał na Walne 21 czerwca.
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 14, 2018, 01:23:23 pm »
No nie wiem za diducha byli przedstawiciele, rada nadzorcza a jak na dzień dzisiejszy to szarpią tylko prezesa i jego zastępce, więc jakoś mało to wiarygodnie to brzmi

Elżbieta K.

*
Odp: Projekty uchwał na Walne 21 czerwca.
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 14, 2018, 02:24:44 pm »
Proszę się nie denerwować Panie Stefanie .Myślę ,że jak jakaś decyzja przejdzie przez potrójne sito ,to tylko wyjdzie na dobre dla mieszkańców . Porównam to do głosowania  : Rada Nieruchomości ,Rada Nadzorcza ,Zarząd.

Jeżeli dwie rady będą na tak to Zarząd powinien tylko wykonać . Najwyższą  formą zaufania jest kontrola.

Będzie dobrze .Proszę zagłosować na  "TAK " ,a przekona się Pan ,że będzie OK.

Stefan

*
Odp: Projekty uchwał na Walne 21 czerwca.
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 14, 2018, 02:33:07 pm »
Ja uważam że podwójne sito wystarczy , bo tworzenie jakiś następnych organów to jest podważanie kompetencji rady nadzorczej , która jest wybierana na walnym zebraniu przez wszystkich mieszkańców a jak będą wybierani członkowie rad nieruchomości  na walnym zebraniu ? czy przez niewielkie grupy cwaniaków w komórkach , przez niewielką ilość osób gdzieś po kryjomu i jeszcze będą chcieli mieć wpływ i decydować i za nic nie odpowiadać ? Przecież to jest jawny powrót do czasów diducha , taka prawda ludzie

Andrzej

*
Odp: Projekty uchwał na Walne 21 czerwca.
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 14, 2018, 04:41:02 pm »
Jak będą wybierani członkowie rad nieruchomości kilku cwaniaków się zbierze i sami się wybiorą , będzie pięciu głosujących i pięciu wybranych członków rad nieruchomości , a umowę o pracę dla diducha też już przygotowaliście ? Historia zatacza koło, Ludzie to jest skandal że w ogóle takie pomysły , panie piotrkowski może te uchwały to ci sam diduch pisał ?