EMAIL: [email protected]

Łukasz Piotrowski

*
Projekty uchwał na Walne 21 czerwca.
« dnia: Czerwiec 08, 2018, 11:31:38 am »
Witam serdecznie wszystkich członków spółdzielni.

W załączniku do tej wiadomości znajdą Państwo projekty uchwał, które w imieniu grupy mieszkańców złożyłem w ostatnią środę w spółdzielni.

Najważniejsze nasze propozycje zmian to:
- utworzenie w nieruchomościach Rad Nieruchomości, nowych organów, które będą wspierać Zarząd i Radę Nadzorczą w zarządzanie nieruchomościami jednocześnie reprezentując wobec tych organów istotne interesy mieszkańców.
- uchwalenie Regulaminu gospodarowania funduszem remontowym, który szczegółowo określi zasady wydatkowania i przesuwania funduszu remontowego między nieruchomościami.
- uchwalenia Regulamin sprawowania zarządu powierzonego, który unormuje uprawnienia współwłaścicieli w nieruchomościach z wyodrębnionymi lokalami.
- dodatkowe zmiany statutu, między innymi: odebranie Radzie Nadzorczej prawa do obciążania nieruchomości hipotekami, uprawnienie Walnego do odwołania członka Zarządu ,nakaz publikowania dokumentów na stronie spółdzielni, rozszerzenie uprawnień Walnego poza ustawowy katalog spraw.

Uchwały te będą głosowane na Walnym, więc zachęcam do zapoznania się z nim i podzielenia się uwagami, nawet tymi krytycznymi .
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

Łukasz Piotrowski

Krzysiek

*
Odp: Projekty uchwał na Walne 21 czerwca.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 08, 2018, 01:22:40 pm »
Panie Łukaszu, ze względu na brak czasu odniosę się tylko do propozycji stworzenia rad nieruchomości.
Uważam, że:
1. brak będzie wykwalifikowanych kandydatów;
2. ci wybrani "trochę na siłę" będą ciągle w sporze ze spółdzielnią ze względu na różnicę podejścia a to do niczego dobrego nie doprowadzi;
3. to do organów Spółdzielni należny gospodarne zajmowanie się nieruchomościami;
4. w mojej ocenie należny wymienić członków organów Spółdzielni na ludzi którzy będą kompetentni i zaangażowani (podobnie uważam o niekompetentnych pracownikach Spółdzielni).

Dlatego tak jak poprzednio uważałem i na tym forum dzieliłem się opinią, że należało dać obecnym członkom organów (mam tu na myśli zarząd i radę nadzorczą) czas na wykazanie się, tym razem uważam, że należy wszystkich wymienić. Moim zdaniem, problemem będzie ta wymiana osób, bo tak jak pisałem powyżej, brak będzie kompetentnych kandydatów. A nawet jeśli tacy będą, to przez brak możliwości zapoznania się z ich kwalifikacjami, osiągnięciami i propozycją działań, wysoce prawdopodobne jest, że wybór podczas głosowania członków spółdzielni będzie nietrafny.

Elżbieta K.

*
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 08, 2018, 01:47:41 pm »
Drodzy  Państwo , włożyłam swój mały wkład , w powstanie  w/w Uchwał  i  Regulaminów.Moim zdaniem jest to kwintesencja tego ,o co nam  chodziło ,po upadku spółdzielni .Nie do przyjęcia jest fakt ,że obecna Rada do dnia dzisiejszego nie przygotowała  tak ważnego  regulaminu jak Gospodarowanie Funduszem Remontowym .
Ten regulamin to podstawa pracy każdego Zarządu  RN  w SM-ach.Każdego muszą obowiązywać określone zasady ,tym bardziej ,że gospodarujemy  prywatnymi pieniędzmi  każdego lokatora.

cy

Lokator

*
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 08, 2018, 06:40:12 pm »
No nareszcie coś sensownego.  Ludzi to się znajdzie  do tych Rad. Będą decydować mieszkańcy bloku.Oni najlepiej wiedzą co chcą  zrobić z funduszu remontowego.Rady będą miały podparcie w przeglądach budowlanych  bloku ,które zrobią razem z pracownikami  technicznymi . To mi się bardzo podoba .

Andrzej

*
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 11, 2018, 11:31:40 pm »
Diduch zaczął i nie udało mu się skończyć, wy za niego dokończycie

Elżbieta K.

*
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 12, 2018, 12:15:43 am »
Panie Andrzeju  ,Wy -to znaczy kto ? Ja zawsze myślałam ,że  WY to MY . My wszyscy ,ponieważ to MY jesteśmy  członkami spółdzielni . Zarząd jest ,ale może być inny ,a MY pozostaniemy  i Rada Nadzorcza powinna tak działać  jak MY  chcemy . Kim Pan jest ,że pisze Pan do nas " WY " ?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 12, 2018, 01:41:25 am »
Panie Andrzeju. Gdyby kiedyś przeczytał te Pan te projekty, przekonałby by się, że nie chodzi w nich o to by kontynuować dorobek Króla Manhattanu, ale ostatecznie z nim zerwać.

Stefan

*
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 12, 2018, 10:12:11 am »
Pani Elżbieto K większość mieszkańców nie chce się z wami utożsamiać i nie chce mieć z wami nic wspólnego , czy pani tego nie zauważyła ?

Stefan

*
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 12, 2018, 10:21:18 am »
Dlatego też forma Wy u pana Andrzeja

Elżbieta K.

*
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 12, 2018, 11:02:41 am »
Ja tego nie zauważyłam Panie Stefanie ,nie mam tak szerokich możliwości jak Pan .Uważam jednak ,że sprawy spółdzielców są najważniejsze i na tym się będę  skupiać . A Pana uwagi w tym  temacie  mam w dalekiej perspektywie . Róbmy  swoje. :)  :)

Andrzej

*
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 12, 2018, 09:48:00 pm »
Chcecie powrotu przedstawicieli w tych uchwałach  ? Tak jak za diducha było ? Diduch i jego poplecznicy wiecznie żywi. Już tak  było że konkretni  przedstawiciele z danych bloków decydowali za cały blok i teraz chcecie powrotu tego ? Diduch wiecznie żywy

Helena

*
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 12, 2018, 10:21:52 pm »
Panie Andrzeju, proszę ponownie przeczytać teksty, o których Pan pisze.
Ja przeczytałam je bardzo dokładnie i diduchowego ducha w nich nie widzę. Widzę za to sposób na to, żeby mieszkańcy poszczególnych budynków decydowali o sobie i ich zdanie było się liczyło w trakcie podejmowania decyzji na wyższych szczeblach.
Pragnę przypomnieć, że zebranie przedstawicieli miało uprawnienia Walnego Zgromadzenia, a Rady Nieruchomości do takich kompetencji nie aspirują. Proszę nie wprowadzać w błąd ludzi, którzy jeszcze nie czytali tych materiałów.
Odnoszę wrażenie, że nowe pomysły grupy odważnych i ewolucyjnie myślących osób swoimi opracowaniami zagroziło interesom właśnie diduchowych popleczników - stąd te zjadliwe wpisy. Właśnie obecnie wszystko toczy się według planów starej ekipy choć w większości nie mają w Spółdzielni nic do powiedzenia - obecny Zarząd i Rada Nadzorcza wykorzystują ich "radosną twórczość". Chce Pan w tym tkwić nadal?
Diduch to nie Baba Jaga a spółdzielcy to nie dzieci - proszę nie straszyć.

Andrzej

*
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 12, 2018, 10:32:57 pm »
Diduchowe poplecznicy chcą powrotu przedstawicieli, chcą powrotu starego 'gów..a" które zapakowali w złoty papierek i chcą to sprzedać ludziom, mieszkańcy tego nie kupią już raz mieli przedstawicieli

Andrzej

*
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 12, 2018, 10:44:46 pm »
I niech zgadnę ludzie z tego forum chcą być takimi przedstawicielami diduch wiecznie żywy, złe duchy wstały z grobu , ale sobie wymyślili

Elżbieta K.

*
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 12, 2018, 10:48:29 pm »
Panie Andrzeju ,przez trzy lata nie potrafiliście stworzyć Regulaminu Gospodarowania Funduszem Remontowym ,a teraz strach zwykły strach was obleciał ,jak przeczytaliście nasze Projekty Uchwał i propozycje Regulaminów.

Trzy najważniejsze Regulaminy niezbędne do właściwej pracy zarówno Zarządu jak i  Rady Nadzorczej ,są solą w oku  . Wstyd.

Doskonałe hasło ukazało się w  Informacji o pracy Rady  Nadzorczej w maju i czerwcu 2018 r.

NIE  POZWÓLCIE ,ŻEBY  INNI  DOKONYWALI  WYBORÓW  ZA  WAS .

Właśnie,  nie chcemy pozwolić  i z tym hasłem na ustach przyjdziemy na Walne 21 czerwca 2018 r.

Właśnie , o to nam  chodzi .

Właściwie pojęliście nasze intencje . :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)