EMAIL: [email protected]
Lista wierzytelności jednak dostępna dla wszystkich!
« dnia: Lipiec 05, 2016, 09:19:25 am »
Wpis nieaktualny! Szczegóły poniżej.
Mała informacja dla osób chcących zapoznać się listą wierzytelności w sądzie gospodarczym w Łodzi.

Na spotkaniu Przedstawicieli sporo emocji wywołała sprawa członków zarządu figurujących na liście wierzytelności. Pan Tomasz Bathelt zachęcał do osobistego zapoznania się z nią.

Niestety otrzymaliśmy anonimową informację od jednego z Gości Forum, że dostęp do niej przysługuje jedynie wierzycielom. Członkowie Spółdzielni mogą się jedynie ubiegać pisemnie o możliwość wglądu, ale w takiej sytuacji decyzja należeć będzie do sędzi komisarz, pani Agnieszki Bujnowicz-Tomaszewskiej. Nasz informator nie podjął próby złożenia takiego pisma. Może ktoś inny będzie w stanie wypowiedzieć się, na ile składanie takiego pisma ma sens.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2016, 04:45:37 pm wysłana przez adminator »
Lista wierzytelności jednak dostępna dla wszystkich!
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 06, 2016, 10:32:23 pm »
Dzięki reakcji jednego z Gości Forum otrzymaliśmy informację, iż lista jest jednak dostępna dla wszystkich Spółdzielców. Okazuje się, że problemem jest przysłowiowa "pani z sekretariatu", która próbuje wszystkich mniej upartych petentów zbyć.

Należy żądać widzenia z sędzią komisarz, panią Agnieszką Bujnowicz-Tomaszewską i stanowczo przedstawić jej swój interes prawny. Trwa postępowanie upadłościowe z możliwością zawarcia układu. Wszyscy członkowie spółdzielni wkrótce mogą zostać obarczeni obowiązkiem spłaty zadłużenia spółdzielni i mają prawo do zapoznania się z treścią listy wierzytelności. Każdy z członków może zaskarżyć do sądu uchwały Rady Nadzorczej dotyczące postępowania upadłościowego. Dodatkowo zachodzi podejrzenie, że w Zarządzie i Radzie Nadzorczej Spółdzielni zasiadają osoby, które są równocześnie jej wierzycielami co rodzi jawny konflikt interesów. Osoby takie mogą podejmować działania służące zabezpieczeniu własnej wierzytelności a nie ochronie powierzonego im majątku Spółdzielni. Członkowie spółdzielni mają prawo do informacji, kogo wybrano do statutowych jej organów.

Informacje o godzinach przyjęć sędzi komisarz tutaj

Jeśli ktoś z Państwa zdoła (lub nie) uzyskać dostęp do listy proszę o wpis!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2016, 04:45:10 pm wysłana przez adminator »