EMAIL: [email protected]
Powazny pożar na Piotrkowskiej 182
« dnia: Maj 03, 2018, 08:27:55 pm »
W nocy z 2 na 3 maja doszczętnie spłonęło mieszkanie na 9 piętrze Piotrkowskiej 182.

Link do relacji z Dziennika Łódzkiego:
http://www.dzienniklodzki.pl/na-sygnale/pozary/a/pozar-na-piotrkowskiej-w-lodzi-ogien-wybuchl-na-9-pietrze-wiezowca-na-lodzkim-manhattanie-cudem-nikt-nie-zginal-zdjecia-film,13144857/

Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale jak można dowiedzieć się z relacji mieszkańców Piotrkowskiej 182, standardy bezpieczeństwa przeciwpożarowego w naszej Spółdzielni pozostawiają wiele do życzenia. Problemy, które na Piotrkowskiej 182 skutecznie utrudniły akcje ratowniczą to między innymi:

  • brak oznakowania klatek
  • problemy z hydrantami wewnątrz budynku (ostatecznie użyto hydrant uliczny)
  • brak jakiegokolwiek oznakowania na 7 piętrze
  • problem z dostępem do dachu (strażacy sobie poradzili, ale co na ich miejscu zrobiliby uwiezieni mieszkańcy?)

Czy w innych budynkach sytuacja jest lepsza? Na pewno na Piotrkowskiej 204, Piotrkowskiej 235 i Wigury 15. Tam kilka lat temu audyt straży pożarnej wymusi dostosowanie budynków do obecnych standardów. Co z pozostałymi nieruchomościami? Może ten wypadek zmobilizuje Zarząd i Radę Nadzorczą do audytu bezpieczeństwa przeciwpożarowego we wszystkich budynkach. Można zrozumieć, że nie wszędzie mamy kosztowne instalacje przeciwpożarowe, ale brak właściwego oznaczenia klatek, czy nieczynne hydranty, to już zwykłe niedbalstwo! To kolejny nie zwykle jaskrawy dowód na to jak bardzo Zarząd i Rada Nadzorcza dbają o interesy mieszkańców.
Odp: Powazny pożar na Piotrkowskiej 182
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 03, 2018, 09:16:39 pm »
Na Piotrkowskiej 235 też nie jest tak idealnie. Mamy wszędzie czujniki dymu i sprawne hydranty (sprawdziłem dzisiaj), ale już na przykład na oznaczenie drzwi do klatek zabrakło ekipie remontowej czasu. Ale kto by się takimi szczegółami przejmował, gdy trzeba spłacać 30 mln lewych długów przyjaciołom byłego prezesa.

Elżbieta K.

*
Odp: Powazny pożar na Piotrkowskiej 182
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 03, 2018, 10:50:14 pm »
Przecież  nie chodzi o nasze bezpieczeństwo / windy , instalacje ppoż / nie ma na to pieniędzy, jak twierdzi Zarząd.
Pieniądze są, ale na prace wokół budynków ,żeby mieszkańcy byli bardziej przychylni dla Zarządu i RN na Walnym. Na tym przykrym przykładzie i komentarzach mieszkańców Piotrkowskiej 182 jasno widać jak wygląda dbałość o nasze bezpieczeństwo. Tym razem nie ma ofiar w ludziach i oby nigdy nie było. Wody nie było hydrantach ? Przecież wszystkie trzy budynki wodę mają dostarczaną przez Budynek Techniczny. Płacimy za konserwację ,za gotowość i co za mało jeszcze płacimy? Koszty dla  budynku Piłsudskiego 7, za naprawy bieżące i konserwacje oraz utrzymanie techniczne wyniosły w roku 2017- 214 400 zł./ nie mylić proszę, z funduszem remontowym /. A swoją drogą ,to ciekawe co za tę kwotę zostało zrobione w naszej nieruchomości ?
Panowie i Panie ,czas skończyć z tą bufonadą , spłacaniem długów P.Diducha ,pora zająć się bezpieczeństwem mieszkańców. W końcu za to wam płacimy.

mieszkaniec mnht

*
Odp: Powazny pożar na Piotrkowskiej 182
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 04, 2018, 02:13:51 pm »
Sienkiewicza 101/109 niektórzy trzymaja rowery tam gdzie sa schody ewakuacyjne ,to brak wyobraźni i nadzoru ze strony zarzadu

Elżbieta K

*
Odp: Powazny pożar na Piotrkowskiej 182
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 04, 2018, 05:17:59 pm »
Dzisiaj przeszłam się po 7 piętrach .Nigdzie nie ma tabliczek "Droga ewakuacyjna". W  hydrantach na piętrach założone są nowe  czerwone pokrętła ,ale brak węży gaśniczych . Zanim strażacy wciągną  po schodach ,na 20 piętro swój wąż gaśniczy, to spłonie połowa mieszkania . Przy takim stanie technicznym wysokich budynków  przeznaczać nasze nadpłaty na  podstawowej stawce eksploatacyjnej , na spłatę długów ,to brak odpowiedzialności .Bezpieczeństwo mieszkańców to priorytet.

Adam

*
Odp: Powazny pożar na Piotrkowskiej 182
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 05, 2018, 07:50:36 pm »
Dziadek 90 lat spalił by cały blok , ja to się zastanawiam się czy taka osoba nie powinna mieć jakiegoś opiekuna, kogoś z rodziny co się nim opiekuje ,ja nie wiem czy ona chwyta rzeczywistość w tym wieku, czy zdaje sobie sprawę co się wokół niej dzieje  , gdzie jest jej rodzina takiej osoby ? Najlepsze zabezpieczenia nie pomogą, jak rodzina nie będzie dbała o takie osoby taka prawda ludzie. 

Elżbieta K.

*
Odp: Powazny pożar na Piotrkowskiej 182
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 05, 2018, 08:57:57 pm »
Owszem ma Pan rację Panie Adamie .Ale nie o to  w tym przypadku chodzi .Chodzi o takie zabezpieczenie wieżowców ,żeby nie było takiej sytuacji  jak 3 maja 2018 r.,żeby strażacy musieli ciągnąć wąż gaśniczy na 9 piętro .
Na każdym piętrze są hydranty ,w budynku technicznym jest  oddzielna instalacja wodociągowa ,która doprowadza wodę do  hydrantów  na piętrach budynku Pił. 7 ,Sien.101/109 , P 182 . W budynku Technicznym dyżurują pracownicy. Gdyby przy każdym hydrancie na piętrze były przymocowane węże gaśnicze ( tak było jak kupowałam mieszkanie) to wystarczyło uruchomić tę instalację ,a strażacy nie musieli by biegać.  Oczywiście mieszkańcy powinni wiedzieć jak  zachować się w takiej sytuacji. Zarząd za bardzo skupia się na estetyce wysokich budynków ,a nam potrzebne jest bezpieczeństwo .

Elżbieta K.

*
Odp: Powazny pożar na Piotrkowskiej 182
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 11, 2018, 02:23:54 pm »
Drodzy Państwo  powracam do tematu Pożaru na Piotrkowskiej.

Prostuję swój wpis na temat hydrantów .Otóż dowiedziałam się od zaprzyjażnionego strażaka ,że nasze budynki wysokościowe nie  posiadają hydrantów na każdym piętrze , to są zawory hydrantowe.W zaworach hydrantowych nie musi być węży.Węże  , muszą  być  w hydrantach . 

Przepraszam.