EMAIL: [email protected]

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Najnowsze Wątki / Relacje ze spotkań z Zarządem i Radą Nadzorczą
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Borowiecki dnia Listopad 11, 2018, 04:13:38 pm »
Od poniedziałku mają miejsce spotkania Zarządu i Rady Nadzorczej z mieszkańcami poszczególnych nieruchomości. Zachęcam do umieszczania tutaj swoich spostrzeżeń/relacji z tych spotkań.

Na początek poniedziałkowe spotkanie z Piotrkowską 182. Na czele tej grupy stał Pan Paweł Marciniak i Pani Maria Lubera, więc nastroje były podobno początkowo dość napięte, ale chyba udało się je rozładować.

Najważniejsze informacje:
 • Wszystkie zobowiązania Spółdzielni z Układem włącznie są opłacane terminowo.
 • Zarząd przygotowuje się do rozpoczęcia przetargów na mieszkania/lokale użytkowe/pomieszczenia gospodarcze
 • Porozumienie z PKO w sprawie spłaty hipoteki obciążającej Piotrkowska 182 jest realizowane i w ciągu kilku miesięcy będzie w całości spłacone, a więc mieszkańcy Piotrkowskiej 182 będą mogli swobodnie wyodrębniać lokale.
 • Zarząd analizuje możliwości wymiany wind w Spółdzielni na zasadzie leasing. W pierwszej kolejności wymiana nastąpi najbardziej awaryjnych wind.
 • Planowane jest wykonanie instalacji PPoż na Wigury 15 (poprzedni Zarząd nie był w stanie tego dokonać przez ostatnie 2 lata), a także rozszerzenie ochrony PPoż w kolejnych budynkach.
 • Obecny tymczasowy Zarząd pobiera wynagrodzenia w wysokości: Prezes Józef Jarosiński 8500 zł brutto, Członek Zarządu Elżbieta Wróblewska 3000 zł brutto
 • Rada Nadzorcza nie pobiera wynagrodzenia
 • Zarząd pracuje nad procedurami wzmocnienia nadzoru inwestorskiego nad remontami, co prawdopodobnie przełoży się na istotne oszczędności.
 • Prowadzone są negocjacje z Urzędem miasta celem przekazaniu mu gruntów (ścieżki, trawniki itp.)
 • Sprawa zamiany działek pod Piotrkowska 204-210 napotyka na istotne trudności ze strony Urzędu Miasta (szczegółów niestety nie potrafię podać, na pewno będą przybliżone na spotkaniu z Piotrkowska 204-210)
 • I chyba najciekawsze: Pan Paweł Marciniak złożył pozew o unieważnienie ostatnich wyborów do Rady Nadzorczej! Jego zdaniem jedynie 2 z 21 kandydatów złożyło na Walnym prawdziwe deklaracje o zadłużeniu!

Jeśli coś pominąłem lub przekręciłem, zapraszam do uzupełniania.
2
Najnowsze Wątki / Odp: Prezes Leszczyński Odwołany!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Borowiecki dnia Październik 02, 2018, 03:28:50 pm »
Komunikat Rady Nadzorczej rzucający więcej światła na odwołanie Prezesa Leszczyńskiego.

http://srodmiescie.lodz.pl/2018/09/28/komunikat-rady-nadzorczej-nr-12018/

Jak można się było domyślać Prezes przez ostatnie miesiące wytrwale pracował na swoje odwołanie ;)
3
Najnowsze Wątki / Prezes Leszczyński Odwołany!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Borowiecki dnia Wrzesień 27, 2018, 05:42:43 pm »
Nie możliwe stało się faktem!
Prezes Leszczyński odwołany. Rada Nadzorcza oddelegowała dwóch członków do Zarządu. Pan Józef Jarosiński został tymczasowo Prezesem Spółdzielni, natomiast Członkiem Zarządu jest Pani Elżbieta Wróblewska.

http://srodmiescie.lodz.pl/2018/09/27/komunikat-zarzadu-spoldzielni-mieszkaniowej-srodmiescie/
4
Najnowsze Wątki / ZUS artykuł
« Ostatnia wiadomość wysłana przez adam dnia Wrzesień 18, 2018, 01:49:52 pm »
ZUS przez lata nie był w stanie wyegzekwować składek, jakich za pracowników nie płaciły prywatne uczelnie. Powód? Brak majątku uczelni, który można by zająć. Zakład postanowił podjąć radykalne kroki i zająć prywatne majątki władz uczelni.


Gdy firma zalega ze składkami i nie wykazuje chęci uregulowania swojego zadłużenia, ZUS wchodzi na jej majątek. W przypadku prywatnych uczelni okazuje się to niemożliwe. Dlaczego? Zazwyczaj nie mają żadnego majątku - sale wykładowe wynajmują, a sprzęt mają w leasingu.

Co więcej, prawo nie daje ZUS-owi możliwości wystąpienia o upadłość uczelni, co ich właścicielom daje poczucie bezkarności. Stąd pomysł na radykalne kroki. ZUS tłumaczy gazecie, że Ordynacja podatkowa, przewiduje odpowiedzialność osób zarządzających firmą za powstałe podczas pełnienia obowiązków zobowiązania.

Oznacza to, że ZUS zacznie zajmować domy, samochody i inne składniki majątku władz uczelni, jeśli te nie zaczną regulować swoich długów. Dodatkowo ZUS przejmie wierzytelności ich studentów - zamiast płacić zaległy czynsz uczelni, będą swój dług przelewać na konto Zakładu.


źródło:
https://manager.money.pl/wiadomosci/artykul/zus-siega-po-majatki-rektorow-prywatnych,85,0,2416213.html5
Najnowsze Wątki / Odp: AWH skazana za zniesławienie Syndyka!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Borowiecki dnia Lipiec 27, 2018, 01:14:16 pm »
Artykuł w Dzienniku Łódzkim.

Cytuj
Działaczkę społeczną wspierali licznie przybyli do sądu mieszkańcy Manhattanu i lokatorzy spółdzielni. Pod adresem sądu posypały się gromy. - Sądy są stronnicze i nieobiektywne. Widać, że kasta nadzwyczajna ma się dobrze. Przecież to jest chore i nienormalne, że Agnieszka Wojciechowska została skazana, podczas gdy były prezes spółdzielni mieszkaniowej Krzysztof D., zwany „królem Manhattanu”, jest bezkarny, siedzi sobie w domu i śmieje się z tego wszystkiego – padały pełne emocji uwagi.

Czy będzie ułaskawienie prezydenta RP?

http://www.dzienniklodzki.pl/dom/a/po-przegranym-procesie-w-lodzi-agnieszka-wojciechowska-poprosi-prezydenta-rp-o-ulaskawienie,13365714/
6
Najnowsze Wątki / AWH skazana za zniesławienie Syndyka!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Borowiecki dnia Lipiec 25, 2018, 10:29:25 pm »
Agnieszka Wojciechowska van Heukelom została skazana za zniesławienie Syndyka Dariusza Jędrzejewskiego w pismach do sędzi komisarz (treść pism nie została ujawniona).

Sąd zasądził 800zł dla Syndyka, 3000 dla PCK i pokrycie kosztów sądowych.

Wyrok jest prawomocny, ale zapowiadana jest kasacja.

http://lodz.tvp.pl/38228435/lodzka-spoleczniczka-winna-znieslawienia-syndyka
7
Najnowsze Wątki / Odp: Relacja z Walnego Zgromadzenia 21 czerwca 2018
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mieszkaniec sztuk 1 dnia Lipiec 24, 2018, 09:01:02 am »
Spółdzielni RODO się kłania.
8
Najnowsze Wątki / MANHATTAN - brak wizji przyszłości....
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ManhattanFan dnia Lipiec 13, 2018, 09:31:03 am »
Witam,

Jestem właścicielem mieszkania na Piotrkowskiej 182. Problemów jest bardzo dużo, są frakcje zwalczające się i rozgrywki. Będąc na spotkaniu w holu tydzień temu przed drugą częścią walnego po 20 minutach miałem dosyć tej pyskówki, można nawet było nakręcić kolejny odcinek Alternatywy 4.

Nie ważne.

Chciałbym poruszyć jeden temat, a raczej postawić pytanie wszystkich - w jakim punkcie obecnie jest Manhattan i wg. mnie trzeba zastanowić się nad planem przyszłości dla nas, naszych mieszkań i naszego majątku.

Proszę z okien zobaczyć co się dzieje w śródmieściu, inwestycja za inwestycją, ceny mieszkań nowych apartamentowców przekraczając obecnie już 6 500 za m2 i..... idą na pniu!

Iluminio I etap m2 kosztował ok. 3,4 tys. etap II - 5,5 tys.! (górne piętra sprzedane na pniu)
Gdańska 141 - m2 - 6 500 zł
Villa Park przy Poniatowskim - 5 200 zł za m2
Diaspera przy szkole filmowej - 5 000 zł za m2

i będzie jeszcze drożej w śródmieściu.

Manhattan cena za metr - koszt max 4 tys. zł za metr czyli wartość naszych mieszkań 50 m. 2 - to jest około 200 000 - 230 000 zł, a mogłoby kosztować spokojnie 300 000 zł!

Mamy najlepszą lokalizację obecnie, przystanek Centrum, Kino, Galeria Łódzka, Pietryna itp itp, tylko trzeba pomyśleć o planie podwyższenia standardu naszych bloków, a mianowicie:

- wymiana wind (trzeba zrobić biznesplan ich wymiany, koszty, i symulację kredytową)
- powrót portierów (przepraszam bardzo obecna firma ochroniarska to jest fikcja totalna, w skali roku płace 250 zł za "wirtualną usługę", i telefon alarmowy który nie działa....)
- przejęcie dla nas mieszkańców parkingów wokół P.182, Sien 101 i Pił 7. aby były naszymi parkingami a nie dojnymi krowami jakiś tam biznesmenów
- remont wszystkich klatek schodowych

Wiem że to są duże kwoty, ale są fundusze unijne które można na podwyższenie standardu osiedla pozyskać do takich celów.

Dzielimy się na dwie grupy mieszkańców, Ci którzy chcą tu mieszkać nadal, Ci którzy chcą z tej pułapki jak najszybciej uciec, łączy nas cena metra kwadratowego, i chyba w naszym interesie jest aby wynosił on 6 500 zł, a nie 4 000 zł. Można sprzedać dobrze mieszkanie i nie tkwić. Ale nie widzę powodu dla którego mamy się nie rozwijać na tle tego co się buduje obecnie w śródmieściu. Jest nas więcej mieszkańców i mamy większe możliwości. Nikt nie postawi wyższych budynków niż wieże 182 i pił 7.

Na koniec chciałbym poruszyć temat niewykorzystanego waloru naszych budynków, w apt illuminio na dachachu jest zrobione zielone patio dla mieszkańców z ławeczkami, i drzewkami, A dlaczego my mamy nie mieć podobnej atrakcji u siebie z piękną panoramą. Oczywiście wymagać to będzie dużych zabezpieczeń ale jeśli się tylko chce i ma wizję wszystko jest możliwe do zrealizowania przy dobrym projekcie.

Przepraszam że pomijam mieszkańców innych budynków Manhattanu, Państwa problemy są mi znane wyłącznie ze spotkań.

Ale jedyna droga przyszłości tego osiedla jest inwestycja w podniesienie standardu tego osiedla. Komu się nie podoba będzie mógł sprzedać, ale przy obecnym wyglądzie osiedla cena 6 000 zł za metr jest nierealna. Nie wspominając już o fakcie że nasze mieszkania obecnie możemy sprzedać wyłącznie za gotówkę - niestety. Czyli jesteśmy uwaleni cenowo i kredytowo.

Pozdrawiam wszystkich mieszkańców
9
Najnowsze Wątki / Wspólnota czy Spółdzielnia - artykuł na administrator24
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Borowiecki dnia Lipiec 12, 2018, 10:17:21 am »
Krótki artykuł na temat zalet jednej i drugiej formy zarządu nieruchomością.

http://www.administrator24.info/artykul/id10518,wspolnota-czy-spoldzielnia-mieszkaniowa-co-wybrac
10
Najnowsze Wątki / Odp: Projekty uchwał na Walne 21 czerwca.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sienk.101 dnia Lipiec 04, 2018, 11:34:34 pm »
O czym teraz dyskutować .Na Walnym opinii biegłych nie przedstawiono ,sprawozdanie finansowe nie zatwierdzone przez Walne, To ja się pytam co to  firma,która od lutego tego roku nie może  zakończyć badania bilansu spółdzielni ?
Strony: [1] 2 3 ... 10