EMAIL: [email protected]

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Borowiecki

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 15
31
Otrzymaliśmy informacje, że Prokuratura Regionalna w Łodzi uzyskała decyzję Prokuratora Krajowego z dn. 23.04.2018r. o przedłużenia śledztwa sygn. akt RP I Ds 30.2016 do dn. 31.10.2018r. w sprawie przeciwko Krzysztofowi D. i Tomaszowi B.

Jeśli ktoś z Państwa oczekiwał, że nasze państwo przestało być czysto wirtualne i w końcu postawi zarzuty gangowi oszustów, który wyprowadził ze Spółdzielni dziesiątki milionów złotych, to musi poczekać kolejne pół roku.

32
Inne Sprawy Spółdzielni / Odp: Zakup mieszkania na Manhattanie
« dnia: Maj 23, 2018, 03:23:30 pm »
My oczywiście za nic nie nie odpowiadamy.
Samo się spłaca.
Tylko proszę jeszcze wyjaśnić gdzie nasz Fundusz Remontowy z 3 ostatnich lat i co to są Nierozliczone Koszty Eksploatacyjne.

33
Panie Stefanie. Rozumiem że można pisać pod różnymi nickami, ale proszę nie używać cudzych nicków, bo będziemy zmuszeni je ręcznie edytować.

34
Inne Sprawy Spółdzielni / Odp: Zakup mieszkania na Manhattanie
« dnia: Maj 23, 2018, 12:28:02 pm »
Proszę się nie kompromitować.
We wspólnocie wszystkie istotne decyzje podejmują współwłaściciele.
Zakres remontów, wysokość opłat, wynagrodzenie zarządu, wszystko to wymaga uchwały wspólnoty.
Zarząd posiada bardzo ograniczony zakres uprawnień.
Rady Nadzorczej nie ma w ogóle.

35
Inne Sprawy Spółdzielni / Odp: Zakup mieszkania na Manhattanie
« dnia: Maj 20, 2018, 10:26:48 pm »
Na Piotrkowska 204/210 podstawowym problemem jest brak gruntu pod budynkiem i w konsekwencji brak możliwości założenia księgi wieczystej.
Z uwagi na to stan prawny lokali w tej nieruchomości jest dość niejasny. 
Wiadomo, że Zarząd od 3 lat czyni starania w kierunku rozwiązania tego problemu.
Może ktoś z mieszkańców ma jakieś aktualne informacje na ten temat.
Przed zakupem radziłbym skonsultować się w tej sprawie z prawnikiem.

Natomiast jeśli chodzi o sytuacje finansową Spółdzielni.

Obecnie Spółdzielnia od ponad pół roku nie jest w stanie upadłości i regularnie wypełnia warunki porozumienia z wierzycielami.
Jej zadłużenie (około 26 mln) zmniejszyło się też dzięki sprzedaży Garażu wielopoziomowego i działek o około 50%.
Niestety tutaj dochodzimy do najważniejszego problemu Spółdzielni.
Nie wiadomo dokładnie jak będzie pokryta reszta zadłużenia.

Są plotki na temat tego, że Spółdzielnia zgromadziła na koncie wiele milionów z tytułu opłat eksploatacyjnych i funduszu remontowego.
Tych pieniędzy na pewno nie wydano na inwestycje, ani na spłatę zadłużenia.
Co się z nimi stało w chwili obecnej nie wiadomo.

Jednocześnie głównym celem Zarządu jest sprzedaż absolutnie wszystkich nieruchomości lokalowych, które posiada Spółdzielnia i niektórych gruntów.
Podobno fundusze są potrzebne na spłatę pozostałego zadłużenia.
Jak to się ma milionów na końce SM?
Nie wiadomo.

Czy zatem jest możliwy powrót do upadłości likwidacyjnej?
Osobiście uważam, że jest to mało prawdopodobne, ale z uwagi na powyższe trudno to kategorycznie wykluczyć.

36
Najnowsze Wątki / Odp: Strona SM nie działa!
« dnia: Maj 17, 2018, 10:16:23 am »
Strona Spółdzielni już działa!
Wychodzi na to, że Prezes wchodzi częściej na Forum, niż na stronę SM ;)

37
Najnowsze Wątki / Odp: Strona SM nie działa!
« dnia: Maj 16, 2018, 02:11:45 pm »
Czegoś tu nie rozumiem.
Skoro "są pieniądze na Układ", to w jaki sposób miałby "wrócić Syndyk i komornicy"?
Prosimy o wyjaśnienie.

38
Najnowsze Wątki / Odp: Strona SM nie działa!
« dnia: Maj 16, 2018, 09:04:55 am »
Tu akurat pełna zgoda Panie Adamie.
Syndyk powinien być nam wdzięczny za spolegliwe spłacanie długów Diducha przez 3 ostatnie lata.

39
Najnowsze Wątki / Strona SM nie działa!
« dnia: Maj 15, 2018, 09:32:22 pm »
Od co najmniej kilku dni strona internetowa SM nie działa.
http://srodmiescie.lodz.pl
Co jest tego powodem i kiedy strona zostanie przywrócona oczywiście nie wiadomo.
Ale bez paniki.
Niedługo Walne.
Będzie okazja by podziękować zarządowi za jego wytężoną pracę.

40
Najnowsze Wątki / Sprawozdanie RN z marca i kwietnia 2018
« dnia: Maj 11, 2018, 10:35:06 pm »
Przedwczoraj na stronie SM pojawiło się sprawozdanie Rady Nadzorczej z kwietnia i marca 2018. Sprawozdanie z marca admin strony, Damian Funk, wstawił z datą wsteczną. Oto jak strona wyglądała 3 maja. To nie pierwsza taka zagrywka ze strony Pana Funka. Kłamstwa i manipulacji uczyła go jeszcze stara Rada Nadzorcza.

Marzec

Wprowadzono ryczałt za dostarczanie korespondencji pod adresy spoza zasobów Spółdzielni. Można też bezpłatnie otrzymywać korespondencje na email. Zmiana jak najbardziej zasadna (szkoda że dopiero teraz), jednak z tą uchwała jest bardzo poważny problem prawny. Zmienia ona wysokość opłat we wszystkich nieruchomościach Spółdzielni. W wielu z nich Spółdzielnia sprawuje jedynie zarząd powierzony i nie jest władna podejmować decyzji przekraczających zarząd Zwykły bez zgody współwłaścicieli. Więcej o tej sprawie napiszemy wkrótce.

Rada przeanalizowała wnioski zgłoszone 9 miesięcy temu na Walnym. Przez 9 miesięcy nie zrealizowano nawet jednego wniosku. Tempo zawrotne! Widać, że wnioski mieszkańców to dla naszego Zarządu i Rady Nadzorczej absolutny priorytet.

Rada wystosowała też do redakcji Polityki żądanie sprostowanie artykułu, który ukazał się w gazecie kilka tygodni temu (tutaj link do wątku poświęconego artykułowi). Szkoda że nie uznano za zasadne podzielić się treścią sprostowania z członkami Spółdzielni, ale widać było zbyt durne, aby zawracać nam nim głowę.

http://srodmiescie.lodz.pl/wp-content/uploads/2018/05/rotated.pdf

Kwiecień

W kwietniu Rada przede wszystkim przeanalizowała sposób rozliczania ciepła w Spółdzielni. Tradycyjnie żadnych nie prawidłowości nie znaleziono. Zmieniono natomiast wysokość stawek za ogrzewanie w 5 nieruchomościach. W 2 podwyższono, a w 3 obniżono. Pojawiły się dość zaskakujące dla mnie głosy, że to "kolejna obniżka czynszu". Niewątpliwie opłaty miesięczne uległy w 3 nieruchomościach obniżce, ale w tym przypadku nie jest to konsekwencja działań Zarządu czy Rady Nadzorczej. Zwyczajnie zima była stosunkowa lekka. Na  koniec roku i tak trzeba by te pieniądze zwrócić mieszkańcom w rozliczeniu.

Zupełnie inaczej jest natomiast na Wólczańskiej 126, gdzie podwyższono opłaty eksploatacyjne o 2,8%. Jak to możliwe, że opłaty w niewielkim 4 piętrowym budynku (16 lokali) bez wind przewyższają opłaty w niektórych wieżowcach? W tym miejscu muszę pochwalić Radę za publikowanie uchwał o zmianie opłat za centralne ogrzewanie wraz z kalkulacją ich wysokości. Warto by jednak tę zasadę stosować również dla zmian stawek eksploatacyjnych. Z uchwały wiemy jedynie, że "stara stawka nie pokrywała ponoszonych kosztów". Bardzo jestem ciekaw, co jest tak kosztowne w eksploatacji Wólczańskiej 126.

Poza tym Rada zdecydowała, że informacje o zadłużeniu czynszowym będą eksperymentalnie publikowane z rozbiciem na klatki. Na razie jedynie dla Piłsudskiego 7, Piotrkowskiej 182 i 204/210. Takie zestawienie już opublikowano tutaj. Oczywiście każda próba dyscyplinowania dłużników jest godna poparcia, ale z publikacji wynika, że za 2/3 zadłużenia odpowiada kilkunastu rekordzistów z wierzytelnościami powyżej 20 tysięcy złotych. Przecież takie sumy nie pojawiły się z dnia na dzień, ale kumulowały się przez wiele miesięcy. Czemu ich lokale nie są dotąd zlicytowane? Nie wiadomo.

http://srodmiescie.lodz.pl/wp-content/uploads/2018/05/PR4285020180509102438-1.pdf

Trzeba przyznać, że imponujący jest dorobek naszej Rady Nadzorczej.
A do Walnego jeszcze półtora miesiąca!

41
Najnowsze Wątki / Powazny pożar na Piotrkowskiej 182
« dnia: Maj 03, 2018, 08:27:55 pm »
W nocy z 2 na 3 maja doszczętnie spłonęło mieszkanie na 9 piętrze Piotrkowskiej 182.

Link do relacji z Dziennika Łódzkiego:
http://www.dzienniklodzki.pl/na-sygnale/pozary/a/pozar-na-piotrkowskiej-w-lodzi-ogien-wybuchl-na-9-pietrze-wiezowca-na-lodzkim-manhattanie-cudem-nikt-nie-zginal-zdjecia-film,13144857/

Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale jak można dowiedzieć się z relacji mieszkańców Piotrkowskiej 182, standardy bezpieczeństwa przeciwpożarowego w naszej Spółdzielni pozostawiają wiele do życzenia. Problemy, które na Piotrkowskiej 182 skutecznie utrudniły akcje ratowniczą to między innymi:

  • brak oznakowania klatek
  • problemy z hydrantami wewnątrz budynku (ostatecznie użyto hydrant uliczny)
  • brak jakiegokolwiek oznakowania na 7 piętrze
  • problem z dostępem do dachu (strażacy sobie poradzili, ale co na ich miejscu zrobiliby uwiezieni mieszkańcy?)

Czy w innych budynkach sytuacja jest lepsza? Na pewno na Piotrkowskiej 204, Piotrkowskiej 235 i Wigury 15. Tam kilka lat temu audyt straży pożarnej wymusi dostosowanie budynków do obecnych standardów. Co z pozostałymi nieruchomościami? Może ten wypadek zmobilizuje Zarząd i Radę Nadzorczą do audytu bezpieczeństwa przeciwpożarowego we wszystkich budynkach. Można zrozumieć, że nie wszędzie mamy kosztowne instalacje przeciwpożarowe, ale brak właściwego oznaczenia klatek, czy nieczynne hydranty, to już zwykłe niedbalstwo! To kolejny nie zwykle jaskrawy dowód na to jak bardzo Zarząd i Rada Nadzorcza dbają o interesy mieszkańców.

42
Najnowsze Wątki / Artykuł w Polityce o procederze czyszczenia wieżowców
« dnia: Kwiecień 13, 2018, 10:43:25 am »
Artykuł z marcowego wydania Polityki. Poświęcony problematyce zorganizowanego procederu wyprowadzania majątku ze spółdzielni mieszkaniowych poprzez obciążania mieszkańców fikcyjnymi długami zabezpieczonymi hipotecznie.

Warto przeczytać. Sporo miejsca poświęcono naszej Spółdzielni. U nas wciąż, po blisko 4 latach prowadzenia upadłości, hipoteki nałożone na budynki mieszkalne pozostają nie spłacone. A odsetki rosną ...
43
Najnowsze Wątki / Odp: Rozliczenie ciepła za rok 2017 i inne lata!
« dnia: Kwiecień 11, 2018, 10:03:26 pm »
Panie Stefanie, muszę wyprowadzić Pana z błędu. Radę Nadzorczą wybrali w 2015 Przedstawiciele, w większości ludzie Krzysztofa Diducha. W Radzie mamy zresztą wciąż Diduchowego Sługusa: Grażynę Dobrowolską. Na ostatnim Walnym Zgromadzeniu większość była za odwołaniem Dobrowolskiej, ale zabrakło 1 głosu do 2/3 większość. Głosy oczywiście liczyła sama zainteresowana. Taką to mamy "Demokrację" w Spółdzielni.

44
Najnowsze Wątki / Odp: Rozliczenie ciepła za rok 2017 i inne lata!
« dnia: Kwiecień 09, 2018, 11:11:31 am »
Czekamy na rozliczenia Panie Stefanie.
Proszę otworzyć oczy niedowiarkom :)

45
Najnowsze Wątki / Studio Polska 07.04.2018 o Spółdzielniach Mieszkaniowych
« dnia: Kwiecień 08, 2018, 10:37:31 am »
W programie padają bardzo celne diagnozy problemów polskich SM.
Przewija się też wątek naszej Spółdzielni.
Wnikliwe oko dostrzeże nawet dwie członkinie naszej Spółdzielni w ostatnim rzędzie.
Niestety nie mają one okazji zabrać głosu, ale może uda się następnym razem ;)

Dyskusja o sytuacji Spółdzielni zaczyna się od 58 minuty.

https://vod.tvp.pl/video/studio-polska,07042018,36434866

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 15