EMAIL: [email protected]

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Borowiecki

Strony: 1 [2] 3 4 ... 15
16
Najnowsze Wątki / Odp: Projekty uchwał na Walne 21 czerwca.
« dnia: Czerwiec 19, 2018, 07:00:32 pm »
Zabawne Panie Stefanie, że wspomina Pan Syndyka i Komorników, bo najkrótszą drogą do ich powrotu jest nie interesowanie się niczym co się w Spółdzielni dzieje. Potrafię zrozumieć, że można z różnych przyczyn być zwolennikiem obecnego Zarządu i Rady Nadzorczej. Nie potrafię natomiast zrozumieć ludzi takich jak Pan, którzy nie tylko sami nie korzystają z przysługujących im uprawnień, ale nawet odbierają prawo do informacji innym. Za Diducha, którego tak Pan lubi przywoływać nie byliśmy o niczym informowania, aż zgasło światło na klatkach. Widać niczego to Pana nie nauczyło.

17
Najnowsze Wątki / Odp: Projekty uchwał na Walne 21 czerwca.
« dnia: Czerwiec 13, 2018, 02:20:53 pm »
Dobry pomysł Panie Stefanie.
Pan na Przewodniczącego klubu,a Zastępcą Pan Andrzej.
Praktykę macie więc myślę, że o kolejnych członków nie będzie trudno.

18
Najnowsze Wątki / Odp: Projekty uchwał na Walne 21 czerwca.
« dnia: Czerwiec 13, 2018, 01:20:17 am »
Panie Andrzeju, widzę że czytanie ze zrozumieniem Pana przerasta. Rady Nieruchomości nie mają nic wspólnego z Zebraniami Przedstawicieli, które zresztą są nielegalne od 2007. Jeśli przez chwilę przestanie Pan sączyć jad i wysili mózgownicę przypomni Pan sobie że za Diducha były w Spółdzielni podobne do Rad Nieruchomości organy - Komitety Blokowe. Oczywiście gdy sytuacja zrobiła się trudna, a niektóre Komitety zaczęły wymykać się z pod kontroli Króla Manhattanu, wszystkie zostały rozwiązane. W proponowanym projekcie Rady w zasadzie nie posiadają uprawnień decyzyjnych, mają natomiast bardzo szerokie uprawnienia związane z kontrolą i nadzorem wielu aspektów administrowania nieruchomością.

Proszę też zwrócić uwagę że Rady nie są organem obligatoryjnym. Rada będzie powołana tylko tam gdzie zdecydują o tym w głosowaniu mieszkańcy. Nie Zarząd czy Rada Nadzorcza, ale sami mieszkańcy. Skoro wszędzie jest tak świetnie jak Pan opisuje, pewnie w żadnej nieruchomości ich nie będzie. Nie ma potrzeby się tak unosić. Prawda?

19
Najnowsze Wątki / O tym jak Prezes Leszczyński kiwa współwłaścicieli
« dnia: Czerwiec 12, 2018, 08:49:39 pm »
Ostatnio na stronie Spółdzielni pojawił się "Informacja na temat członkostwa w S.M. Śródmieście".
Czytelnicy Forum wiedzą o sprawie już od marca.
W wyniku nowelizacji kilkuset mieszkańców Spółdzielni otrzymało członkostwo z mocy prawa.
Nie małej też liczbie przysługuje roszczenie o przyznanie członkostwa.

To właśnie ze względu na tę ostatnią grupę komunikat ten pojawił się dopiero teraz. Zgodnie z §20 Statutu Zarząd ma miesiąc na rozpatrzenie deklaracji członkowskiej. Obowiązujące prawo nie pozwala Zarządowi odmówić członkostwa właścicielowi odrębnego lokalu, ale jeśli złoży deklarację dopiero teraz pozwala przetrzymać go bez członkostwa, aż minie termin Walnego. Wnioski zwolenników Zarządu oczywiście nie będą cierpieć z powodu opóźnień. Dotarły już do mnie informacje o co najmniej kilku osobach, które w ten sposób Spółdzielnia próbuje wykiwać.

Skąd taka niechęć Zarządu do współwłaścicieli? Odrębna własność nie bierze się z powietrza. Oczywistym jest, że właściciele odrębnej własności to zwykle jednostki świadome i aktywnie walczące o własne interesy.  Nie łatwo uwierzą w obietnice władz Spółdzielni. Im mniej ich na Walnym tym lepiej dla Prezesa i Rady.

Czy składanie deklaracji teraz to musztarda po obiedzie?
Na pewno nie. Każdy kto będzie dość zdeterminowany da pewnie radę "wychodzić" członkostwo przed Walnym. Wystarczy odrobina uporu i determinacji. A jeśli to zawiedzie pozostaje zdobyć pełnomocnictwo, przyjść na Walne i opowiedzieć swoją historię przed głosowaniem nad absolutorium.

A w ogóle proponuję wywiesić na klatkach komunikat o członkostwie.
Wciąż wielu mieszkańców nie wie o przysługujących im prawach.

20
Najnowsze Wątki / Odp: Projekty uchwał na Walne 21 czerwca.
« dnia: Czerwiec 12, 2018, 01:41:25 am »
Panie Andrzeju. Gdyby kiedyś przeczytał te Pan te projekty, przekonałby by się, że nie chodzi w nich o to by kontynuować dorobek Króla Manhattanu, ale ostatecznie z nim zerwać.

21
Najnowsze Wątki / Odp: Walne 21 czerwca o 16:00 w Klubie Wytwórnia!
« dnia: Czerwiec 07, 2018, 04:24:05 pm »
Nie no, wiadomo, że w Łodzi ludzie są niespełna rozumu i sprzedają mieszkania za pół ceny.
Mądry jest tylko nasz Zarząd.

A poważne, jak będzie Pan kiedyś kupował mieszkanie, przekona się, że ludzie, szczególnie ci mniej zorientowani na rynku nieruchomości zwykle przeszacowują cenę lokali zakładając, że jak nie znajdzie się kupiec, to ją opuszczą. To całkowicie racjonalne. Rynek takie oferty weryfikuje.

22
Najnowsze Wątki / Odp: Walne 21 czerwca o 16:00 w Klubie Wytwórnia!
« dnia: Czerwiec 07, 2018, 01:09:37 pm »
Panie Stefanie, wyłączenia prądu były 4 lata temu, Pan wciąż żyje przeszłością.

A czy Garaż udało się tak świetnie sprzedać? Proszę zwrócić uwagę, że 23 mln otrzymano też za Boisko. Sam Garaż kosztował 17 466 000, co stanowiło wartość wskazaną przez rzeczoznawcę. Do przetargu stanął tylko jeden oferent, który kupił za cenę wywoławczą. Też słyszałem wiele głosów jest Garaż jest wart znacznie mniej. Dobrze że znalazł się chętny za taką cenę, ale szału nie ma. Gdyby udało się go sprzedać za 20-30% więcej niż szacunkowa wartość wtedy można by wiwatować. Sprzedać za cenę rynkową potrafi każdy.

23
Najnowsze Wątki / Odp: Spotkanie Użytkowników Forum Wolne Śródmieście
« dnia: Czerwiec 06, 2018, 09:34:29 pm »
Dziękuję wszystkim serdecznie za przybycie :)
Nie powiem, aby frekwencja była oszałamiająca, ale miało miejsce wiele konstruktywnych dyskusji.
Oczywiście to dopiero początek.
Działamy dalej!
Jeśli ktoś nie mógł przyjść na spotkanie, a chciałby wziąć udział w kolejnym proszę o email na adres:
[email protected]

24
Najnowsze Wątki / Właściciel Garażu wpisany do księgi wieczystej!
« dnia: Czerwiec 02, 2018, 11:50:54 am »
Od niedawna w księdze wieczystych Garażu i Boiska wpisany jest nowy właściciel.
Zwycięzcą przetargu jest:

PN IMMOBILIEN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Z SIEDZIBĄ W WARSZAWIE

Cytuj
W naszej ofercie znajdą Państwo wysokiej klasy apartamenty przygotowane pod wynajem długoterminowy.

Naszym klientom zapewniamy mieszkania o świetnej lokalizacji i z rozbudowanym zapleczem.


Strona internetowa spółki:
http://www.pn-immobilien.pl/index.php

Informacje o zarządzie:
https://mojepanstwo.pl/pn-immobilien

Wszystkie hipoteki, które były na Garażu i Boisku zostały wykreślone.

Patrząc na portfolio spółki można się spodziewać apartamentowców na miejscu Garażu i Boiska, ale oczywiście to jedynie domysły.

Dla dociekliwych numery ksiąg:
Garaż
LD1M/00246153/7
Boisko
LD1M/00246234/9

25
Najnowsze Wątki / Odp: Walne 21 czerwca o 16:00 w Klubie Wytwórnia!
« dnia: Czerwiec 02, 2018, 12:17:33 am »
Szanowny M. Niestety źle czytasz. W sprawozdaniu Zarządu zastosowano kilka prostych technik manipulacji, które jak widać są niezwykle skuteczne.

Suma 8,6 mln zł zgromadzonych na rachunku bankowym pochodzi z 31 grudnia 2017. Wskazane na ostatniej stronie sprawozdania kwoty spłaconych wierzytelności: 2 mln zł i 15,4 mln złoty pochodzą z 21.05.2018, a więc niemal pół roku później. Wskazane 2 mln zostały spłacone ze środków zgromadzonych na koncie Spółdzielni, więc należy domniemywać że zgromadzona tam kwota stopniała do około 6,5-7 mln zł.

Komentarza wymaga też druga kwota, 15,4 mln zł spłaconych wierzytelności zabezpieczonych hipotekami, ponieważ jest wypadkowa kilku procesów:
 - Około 12,5 mln stanowi kwota uzyskana ze sprzedaży Garażu i Boiska (resztę z rozpalającej wyobraźnię sumy 23,185 mln pochłonął fiskus)
 - Sumy uzyskane przez Syndyka ze sprzedaży nieruchomości (Praska 30, lokale)
 - Kwoty przejętych przez wierzycieli przychodów z najmu obciążonych hipotekami nieruchomości.

Do spłaty pozostało nam około 11 mln. W postępowaniu układowym umorzono nam nie 8, a 6 milionów, natomiast szczytem manipulacji jest ten fragment:

Cytuj
"W okresie sprawozdawczym Zarząd również wynegocjował z wierzycielami zabezpieczonymi rzeczowo redukcję znaczących kwot odsetek w wysokości 2.012.836,55 złotych oraz sporządził i podpisał stosowne porozumienia z tymi wierzycielami."

Proszę go przeczytać bardzo uważnie. Nie wynika z niego wcale, że zadłużenie Spółdzielni zostało zredukowane. Redukcję jedynie wynegocjowano i podpisano porozumienia, a ile były warte te porozumienia Zarząd się nie chwali ;)

Oczywiście mimo wskazanych powyżej sztuczek, wciąż można uznać sytuacja finansowa Spółdzielni jako stosunkowo dobrą. Jeden element jednak nie pasuje w tej układance. Skoro do spłaty całego zadłużenia potrzeba nam około 5-6 mln, dlaczego Spółdzielnia szykuje na sprzedaż absolutnie wszystkie nieruchomości lokalowe i kilka działek na dokładkę, których wartość przekracza te potrzeby 2 lub 3 krotnie?

26
Najnowsze Wątki / Dwa oblicza łódzkiego Manhattanu
« dnia: Czerwiec 01, 2018, 11:20:16 am »
Ciekawy reportaż Gazety Wyborczej na temat blasków i cieni naszego osiedla.

http://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,44788,23473559,dwa-oblicza-manhattanu.html

27
Najnowsze Wątki / Spotkanie Użytkowników Forum Wolne Śródmieście
« dnia: Maj 31, 2018, 07:24:13 pm »
Za 21 dni odbędzie się Walne Zgromadzeni Spółdzielni Śródmieście, które wybierze Radę Nadzorczą na kolejne 3 lata. Obecna ekipa już ostrzy sobie zęby na drenowanie naszych kieszeni, pielęgnowanie problemów prawnych nieruchomości i totalną wyprzedaż wspólnego majątku. Wciąż mamy jednak szansę ich powstrzymać!

Zapraszam wszystkie osoby zainteresowane PRAWDZIWYMI zmianami w naszej Spółdzielni na pierwsze Spotkanie Użytkowników Forum Wolne Śródmieście.

Spotkanie odbędzie się 5 czerwca na Piotrkowskiej 217 o godzinie 18:00.

Tematem spotkanie będą problemy naszej Spółdzielni i potencjalne sposoby ich rozwiązania.

Spółdzielcze Trolle proszone są o pozostanie w domach!


28
Najnowsze Wątki / Odp: Walne 21 czerwca o 17:00 w Klubie Wytwórnia!
« dnia: Maj 30, 2018, 11:02:17 pm »
Jak zwykle w ostatniej chwili.

W dniu 21 czerwca 2018 roku (czwartek) o godzinie 16:00 w siedzibie  Klubu Wytwórnia  w Łodzi  przy  ul. Łąkowej  29  odbędzie się Walne Zgromadzenie Członków Spółdzielni Mieszkaniowej „Śródmieście” w Łodzi.

29
Najnowsze Wątki / Walne 21 czerwca o 16:00 w Klubie Wytwórnia!
« dnia: Maj 28, 2018, 04:49:26 pm »
Na razie brak oficjalnego komunikatu o terminie Walnego, ale na stronie Spółdzielni pojawiła się uchwała Rady Nadzorczej na temat planowanych zmian Statutu związanych z ostatnią nowelizacją ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych.

W treści uchwały wskazana jest data Walnego Zgromadzenia: 21 czerwca 2018!
Na oficjalne ogłoszenie pewnie przyjdzie nam jeszcze poczekać, ale proponuje już teraz zarezerwować sobie ten termin w kalendarzu.

Pełna treść uchwały tutaj:
http://srodmiescie.lodz.pl/wp-content/uploads/2015/09/PR4285020180523123201-1.pdf

Mimo że projekt Statutu stanowi załącznik do Uchwały, wbrew zapisom ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, nie został opublikowany. Jest to jednak całkowicie zrozumiałe. Im mniej mieszkańcy mają czasu na zapoznanie się z projektem tym mniejsza szansa, że zaproponują jakieś niewygodne poprawki.

Na koniec ciekawostka. W ramach przygotowań do Walnego wyłączono ostatecznie witrynę mysrodmiescie.pl. Nie znajdą na niej już Państwo ochoczych zapowiedzi Mirosława Michalskiego i obecnej Rady Nadzorczej o rozliczeniu z ekipą Krzysztofa Diducha. Przepadło.

30
Przypomnij sobie Tupcio o Stowarzyszeniu Atut.
Już w roku 2004 wiele osób głośno mówiło o nieprawidłowościach w Spółdzielni Śródmieście.
Oczywiście większość mieszkańców niczym się nie interesowała dopóki nie wyłączono prądu na klatce.
Co ty wtedy robiłeś?
Pewnie to samo co teraz.

Strony: 1 [2] 3 4 ... 15