EMAIL: [email protected]
Komunikat Rady Nadzorczej i Zarządu - Marzec 2017
« dnia: Marzec 09, 2017, 05:09:12 pm »
Na stronie Spółdzielni pojawił się nowy bardzo interesujący komunikat:

http://srodmiescie.lodz.pl/wp-content/uploads/2017/03/Komunikat-Rady-Nadzorczej-Marzec-2017.pdf

Dla osób, które nie mają czasu czytać, najważniejsze informacje:
1)  Jak uważni czytelnicy Forum już wiedzą, Urząd Miasta Łodzi żąda od Spółdzielni spłaty 90% długu (100% długu to około 8 mln zł). Zawarcie Układu bez poparcia Urzędu Miasta jest nie możliwe.
2) ESBANK (radomski bank, który ochoczo udzielał pożyczek Diduchowi) i ZWiK (Zakład Wodociągów i Kanalizacji), sprzeciwiły się zmianie upadłości na układową. Sąd okręgowy odrzucił ich zażalenia.
3) Spółdzielnia uzgodniła plan prac remontowych na ten rok. Nie upubliczniono go, ale już wiemy, że jest on bardzo skromny, bo spółdzielnia ma wyjątkowo trudną sytuację finansową.
4) Prokuratura udzieliła Spółdzielni dostęp do akt sprawy i mamy otrzymać komunikat na temat postępów śledztwa prowadzonego przeciwko Diduchowi. Kiedy dokładnie nie wiadomo.
5) Zgromadzenie wierzycieli prawdopodobnie odbędzie się w maju, a Walne Zgromadzenie w czerwcu, żebyśmy nie mogli już w żaden sposób popsuć planów układowych Zarządu i Rady Nadzorczej.
6) Rada Nadzorcza liczy, że członkowie Spółdzielni którzy są jednocześnie jej wierzycielami poprą Układ.

W związku z komunikatem moje 4 spostrzeżenia:

1) Jeśli chodzi o poparcie Układu trudno mi mówić za wszystkich, ale na pewno możemy liczyć na byłą prezes Elżbietę Szymańską, której Spółdzielnia wypłaci z Układu kilkanaście tysięcy złotych tytułem zwrotu nadpłat czynszowych. Na jej poparcie Zarząd i Rada Nadzorcza mogą liczyć zawsze i w każdych okolicznościach. Oczywiście są też osoby, które pozornie wbrew naszym interesom popierają żądania miasta. Niestety im dłużej obserwuję aktualne władze Spółdzielni, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że każdy sposób na zablokowanie Układu jest dla nas korzystny.

2) Skoro nasz wielki negocjator, Paweł Marciniak, zawiódł na całej linii, bo inaczej nie można ocenić deklaracji miasta o łaskawym umorzeniu nam 10% bonifikat za grunty.  To kiedy Rada Nadzorcza przyjmie jego dymisję. Bo jak się okazuje poza buńczucznymi deklaracjami osobnik ten niewiele potrafi osiągnąć (poza pobieraniem tajnych wynagrodzeń od Spółdzielni).

3) Kiedy do dymisji poda się reszta Rady Nadzorczej i Zarządu. Jeszcze niedawno, w ubiegłym roku, Syndyk przekonywał nas, że sytuacja finansowa spółdzielni jest fantastyczna. Wielomilionowa nadwyżka na koncie. Zyski Spółdzielni rosły z miesiąca na miesiąc. Mineło kilka miesięcy samodzielnego zarządzenia i "sytuacja finansowa SM zmusza nas do daleko idących oszczędności". Ja nawet rozumiem, że potrzeba pieniędzy na spłatę zadłużenia, ale fundusz remontowy nie może mieć z tym nic wspólnego. Zacytuję obecnie obowiązujący statut:

"fundusz remontowy – fundusz celowy, tworzony na podstawie ustawy mieszkaniowej
i przeznaczony na remonty zasobów mieszkaniowych;"

O spłacie długów nie ma ani słowa. Nie wiem, jak u Państwa, ale ja wciąż płacę na Fundusz Remontowy tyle samo co przed upadłością. Co się dzieje z tymi pieniędzmi? Wygląda na to, że rozpływają się w powietrzu jak za Diducha. Tylko wymówki Zarządu i Rady Nadzorczej się zmieniły.

4) Jaką mamy gwarancję, że w momencie podpisania układu ESBANK, który jest wierzycielem Hipotecznym i nie bierze udziału w Układzie nie podejmie działań egzekucyjnych wobec Spółdzielni? Widać, że wyjątkowo mu prędko do Diduchowych srebrników. Co go powstrzyma przed wysłaniem komornika po nasze opłaty czynszowe? Pan Marciniak z pewnością ma już jakiś plan opracowany na tę okoliczność, tylko znając jego talenty, nie jest on wart funta kłaków.

To tyle z mojej strony. Ogólnie mówiąc robią z nami co chcą, ale trudno im się dziwić, biorąc pod uwagę że od blisko pół roku sami sobie nie zorganizowaliśmy Walnego Zgromadzenia.

Zapraszam do komentowania i udostępniania na Facebooku. Niedługo podzielę się moimi spostrzeżeniami na temat regulaminów Walnego Zgromadzenia i Rady Nadzorczej.

Elżbieta Kempińska

*
Odp: Komunikat Rady Nadzorczej i Zarządu - Marzec 2017
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 10, 2017, 12:57:39 am »
Popieram Pana  całkowicie.Też zadaję sobie pytanie ... co za majątek posiada spółdzielnia ,że RN i Zarząd podejmują takie ryzykowne kroki.Zarząd musi rozliczyć się z naszych zaliczek ,działek nie można sprzedać ,długów  mieszkańców Zarząd nie potrafi wyegzekwować.Sprawa z powierzchniami wirtualnymi w budynku Piłsudskiego 7 to jedna wielka kompromitacja ,albo świadome działanie .Nie macie pieniędzy ,a wydajecie tysiące na prawników .O co tu chodzi?Kto jest odpowiedzialny za nieudaną akcję z Sądami w sprawie powierzchni na Piłsudskiego 7. Kto odpowie za te pozorowane działania .?

Odp: Komunikat Rady Nadzorczej i Zarządu - Marzec 2017
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 11, 2017, 02:59:14 pm »
Wszystkie działania Spółdzielni, które mogłyby nam umożliwić wyodrębnianie lokali są pozorowane i celowo torpedowane przez jej prawników. Przed sprzedażą pan Marciniak obiecywał prowadzenie negocjacji w sprawie przeniesienia hipotek z budynków mieszkalnych na nie zabudowane nieruchomości. Po głosowaniach grup członkowskich nikt o tych negocjacjach już więcej nie słyszał, a hipoteki są tam, gdzie były. To wszystko kłamstwa i mydlenie nam oczu.