EMAIL: [email protected]
Spolnielnia znow OSZUKUJE
« dnia: Styczeń 08, 2017, 03:13:28 pm »
Drodzy forumowicze

Nic nowego w naszej spoldzielni. Nadal panuje chaos, brak informowania mieszkancow, lekceważenie a wrecz oszukiwanie! A to wszystko pod szczytnymi haslami rzekomego nowego innego od starego. Ale do rzeczy.

Wlasnie przechadzajac sie po okolicy przeczytalem na drzwiach od klatki jednego z naszych blokow taka informację - likwiduje sie od stycznia jednoosobowy patrol ochrony zuwagi na wzrost kosztow.

Nasunely mi sie nastepujace pytania:
Jak to jednoosobowy? Przeciez umawialismy sie na dwuosobowy umundurowany. Czy zatem juz wczesniej bylismy okradani przez spoldzielnie, ktora zobowiazala sie do patrolu dwuosobowego i nie zrealizowała tego zobowiazania?

Czmu nie wszyscy mieszkancy sa informowani o calkowitej likwidacji patrolu?  Czemu tej informacji nie ma na oficjalnej stronie spoldzielni? Czemu nie ma jej w innych budynkach?

Czemu traktuje nas sie lekcewazaco wywieszajac informacje z data CZWARTY stycznia z obowiazywaniem od PIERWSZEGO?

Kto, kiedy i w jakiej formie podjal taka decyzje i kiedy z nami - osobami, ktorych to dotyczy i ktore za to placa - rozmwaial, konsultowal zmiany???

Znow jestesmy stadem baranow do golenia. Inny prezes a dzialania zywcem jednakie.

Michał

*
Odp: Spolnielnia znow OSZUKUJE
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2017, 07:41:56 pm »
Wolą zlikwidować patrol niż nam podnosić czynsz. Impel jest teraz zmuszony więcej płacić ludziom, których zatrudnia w ochronie, a do patrolu byle kogo też nie wezmą (emeryt itd.), także w wyniku podwyższenia minimalnej stawki, która obowiązuje od stycznia likwidują ten patrol bo lepiej im tak wyjdzie, bo spółdzielnia słusznie uznała, że nie ma sensu płacić dużo więcej za taką usługę firmie ochroniarskiej, pewnie wielu ludzi Impel wywalił w wyniku takiej sytuacji.

t.krzeszewski1

*
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2017, 10:00:39 pm »
Spoodzielnia slusznie uznala? Spoldzielnia to my, mieszkancy. Najpierw na siłę zlikwidowano portierow, by wcisnac ochronę.  Teraz znow bez pytania likwiduje sie ochrone. Ciekawe czy czynsz obniża czy bedzie to ukryta podwyżka jak zwykle.

Michał

*
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 09, 2017, 05:50:03 pm »
Ja myślę, że sam monitoring wystarczy, jeśli chodzi o ochronę. Jakbyśmy mieli więcej płacić za to, żeby dalej był patrol to już lepiej, żeby bez patrolu żeby było. I tak bardzo mało ten patrol było widać, bo rzadko im się zdarzało łazić. 

Ewa

*
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 09, 2017, 07:02:50 pm »
A ja  myślę ,że monitoring to kolejna lipa.Nic  nie zastąpi  koncesjonowanej  ochrony,ale w każdym budynku .Czy ktoś sprawdzał ,jak ten monitoring funkcjonuje. Ile kamer jest zamontowanych i jakiej jakości.Kto siedzi przed monitorem  i w jaki sposób wykonuje swoje obowiązki?Przecież my nic nie wiemy. Żarty sobie z nas robią .
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 09, 2017, 11:43:18 pm »
Sednem problemu jest całkowite lekceważenie mieszkańców przez Spółdzielnię. Nic nie jest z nami konsultowane, a o zmianach Spółdzielnia łaskawie informuje nas post factum. Poprzednio można było to wszystko zrzucić na arogancję Syndyka, ale teraz mamy "Nowy" Zarząd i Radę Nadzorczą i dokładnie taką samą sytuację.

Żeby poważnie dyskutować o tym, czy należało zrezygnować z ochrony na nowych warunkach potrzebujemy informacji, o ile wzrosły koszty utrzymania patrolu. Normalna Spółdzielnia przedstawiłaby kalkulację nowych czynszów i pozwoliła mieszkańcom zdecydować, czy chcą ponosić wyższe opłaty czy też nie. U nas to niemożliwe, bo Spółdzielnia boi się zmiany wysokości czynszu jak diabeł święconej wody, a o uzyskaniu jakichkolwiek rozliczeń można co najwyżej pomarzyć. Władze Spółdzielni się zmieniają a my wciąż jesteśmy jedynie owcami do strzyżenia.

Michał

*
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 10, 2017, 07:01:53 pm »
Na monitoringu tak jak wszędzie siedzi emeryt/ka, zarabiający 5 zł na godzinę, to wiadomo, że nie ma co po kimś takim dużo oczekiwać.
Jeśli chodzi o patrol, to ja wolę żeby nie było patrolu, niż żebym miał płacić więcej za czynsz z powodu tego patrolu.

t.krzeszewski1

*
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 19, 2017, 09:35:04 am »
Do dzis spoldzielnia nie zzmiescila informacji o zmianach ani w mojej klatce ani na oficjalnej stronie internetowej. Czy jestem okradany? Bo to ze nie jestem traktowany powaznie to oczywiste.
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 20, 2017, 12:34:01 am »
Ktoś w spółdzielni najwyraźniej czyta nasze Forum, bo dziś po poście Pana Krzeszewskiego spółdzielnia zamieściła na swojej stronie skan komunikatu o rezygnacji z pieszego patrolu:

http://srodmiescie.lodz.pl/2017/01/04/informacja-dot-ochrony-w-zasobach-sm-srodmiescie/

Niech Państwa nie zmyli data wpisu. Opublikowano go 19 stycznia. Datą publikacji można zawsze swobodnie manipulować.