EMAIL: [email protected]

Grupa Spółdzielców

*
Zawiadomienie do prokuratury dla mieszkańców
« dnia: Listopad 24, 2016, 07:00:40 pm »
Wniosek o podjęcie pilnego działania wobec kolejnych nieprawidłowości w Spółdzielni Mieszkaniowej Śródmieście w Łodzi w upadłości układowej

Jako mieszkańcy zasobów spółdzielni mieszkaniowej Śródmieście zwracamy się do tutejszej prokuratury z prośbą o podjęcie działań w sprawie nieprawidłowości przy upadłości polegających na tym, że syndyk wykazał w sprawozdaniu finansowym sądowi, iż spółdzielnia jest lepszej kondycji, bo z tytułu kosztów eksploatacyjnych uzyskała dodatkowo około 2,5 mln (wcześniej niedobór wynosił około 10 mln), co stało się podstawą decyzji sądu o zmianie sposobu upadłości z likwidacyjnej na układową. Tymczasem wskazana przez niego kwota zgodnie z prawem podlega rozliczeniu z nami spółdzielcami a zatem nie może służyć do spłaty długów spółdzielni (zgodnie z ustawą, jako spółdzielcy za nie nie odpowiadamy, jedynie do wysokości udziałów, spółdzielnia prowadzi działalność bezwynikową na naszą rzecz!). Jednocześnie zwracamy uwagę, iż syndyk nie mógł nie dostrzec, iż byliśmy wielokrotnie oszukiwani przez dotychczasowe władze spółdzielni właśnie na tych kosztach (koszty zawyżone, nieprawidłowe rozliczenia kosztów ze spółdzielcami) dlatego wnosimy o sprawdzenie, czy i jakie działanie podjął celem ukarania sprawców i wyeliminowania tych nieprawidłowości. Zmieniono sposób upadłości spółdzielni, bo syndyk wykazał sądowi możliwość spłaty m.in. z tych właśnie kosztów eksploatacyjnych, co nie może mieć miejsca, bo byłoby niezgodnie z prawem.


Apelujemy, aby każda nieruchomość złożyła powyższe zawiadomienie do prokuratury w sprawie tych nieprawidłowości. (Wzór zawiadomienia do druku, w załączniku poniżej)

Ważne, aby każdy mieszkaniec złożył podpis. Im więcej uda zebrać się podpisów, tym poważniej zawiadomienia potraktuje prokuratura.Grupa Spółdzielców
Odp: Zawiadomienie do prokuratury dla mieszkańców
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 24, 2016, 08:12:19 pm »
Nie jest to inicjatywa Wolnego Śródmieścia, ale zachęcamy do zbierania podpisów i wysyłania. Każda inicjatywa mieszkańców zmierzająca do rozliczenia z poprzednimi władzami jest warta poparcia.