EMAIL: [email protected]
Anteny GSM na Piotrkowskiej 204/210 wbrew mieszkańcom
« dnia: Listopad 17, 2016, 10:12:56 pm »
Doniesienia Krzysztofa w Shoutboksie nie były pozbawione podstaw. Dziś widać już pierwsze elementy instalacji. Galeria nadesłana przez anonimowego użytkownika:Co na to mieszkańcy?
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2016, 10:22:29 pm wysłana przez adminator »
Odp: Anteny GSM na Piotrkowskiej 204/210 wbrew mieszkańcom
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 17, 2016, 11:33:34 pm »
No ja nie jestem mieszkańcem akurat tego bloku, ale tradycyjnie dodam swoje 3 grosze.

Nie będę się tutaj wypowiadał o wpływie promieniowania elektromagnetycznego na zdrowie. Chwila googlania wystarczy, by zrozumieć, że w tej sprawie trudno o definitywne rozstrzygnięcie. Różne badania wskazują  zupełnie różne wnioski. Nie ulega wątpliwości, że zamontowane anteny muszą spełniać obowiązujące w Polsce normy bezpieczeństwa. Nie ulega też wątpliwości, że podobne inwestycje nie powinny mieć miejsca bez zgody mieszkańców nieruchomości. Tego wymaga elementarna uczciwość.

Doskonale rozumiem, że Spółdzielnia ma długi i potrzebuje pieniędzy. Trzeba szukać oszczędności i nowych źródeł dochodu. Zgadzam się z tym w zupełności. Ale nie można dla zysków na poziomie góra kilkunasty tysięcy złotych narażać zdrowia i życia setek mieszkańców spółdzielni. Zwłaszcza, gdy w tym samym czasie, przykładowo, spółdzielnia co miesiąc płaci 12 800 zł firmie ZURT w zasadzie za nic.

Sytuacja taka nie mogłaby mieć miejsca w żadnej wspólnocie mieszkaniowej, ale w spółdzielniach to norma. Normą u nas są również konsultacje z mieszkańcami, których niewygodne wyniki są zwyczajnie ignorowane. Niestety Spółdzielnia jest w świetle prawa właścicielem naszych nieruchomości i robi z nimi, co chce. Podobne sprawy pojawiały się w przeszłości i będą pojawiać tak długo, jak w naszej Spółdzielni mieszkańcy nie będą mieli żadnego realnego wpływu na Zarząd i Rade Nadzorczą.

Mimo że od odejścia króla Manhattanu miną niedługo 3 lata, wciąż Spółdzielnią władają ludzie, których nie wybrało, ani nawet nie oceniło żadne Walne Zgromadzenie i którzy sami wszystko wiedzą najlepiej. Miejmy nadzieję, że stan ten nie potrwa już długo.

ok.

*
Odp: Anteny GSM na Piotrkowskiej 204/210 wbrew mieszkańcom
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 21, 2016, 08:13:29 pm »
Ale ja w ogóle nie rozumie mieszkańców, dlaczego nie zablokują wejścia tym monterom i nie protestują w Spółdzielni, mieszkańcy Piotrkowskiej 235 potrafili wejść na drzewa a tych jest więcej i nic ...??? :-\

Anton

*
  • *
  • 23
    • Zobacz profil
Odp: Anteny GSM na Piotrkowskiej 204/210 wbrew mieszkańcom
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 21, 2016, 09:24:42 pm »
Dokladnie o tym myslalem. Oczywiscie bez zadnej przemoc y czy awanturowania. Po prostu przejscia na dach nie ma i tyle. A jak sie pojawi policja, to twardo stac przy swoim i nie odpuszczac!