EMAIL: [email protected]
Najcześciej Zadawane Pytania
« dnia: Maj 23, 2016, 05:20:13 pm »
Kto założył to Forum? Do kogo należy i kto jest jego administratorem?
Forum jest całkowicie oddolną inicjatywą mieszkańców Spółdzielni Śródmieście w żaden sposób nie związaną z poprzednimi lub obecnymi władzami Spółdzielni ani Syndykiem. Konkretne nazwiska nic Państwu nie powiedzą. Z administracją można się skontaktować pod adresem:  [email protected]

Dlaczego Forum ma zagraniczne IP?
Dla zagwarantowania pełnej wolności słowa Forum Wolne Sródmieście jest hostowane w kolebce demokracji, Stanach Zjednoczonych.

Dlaczego przy adresie forum widzę kłódkę zamiast loga Forum?
Dla bezpieczeństwa użytkowników połączenie internetowe ze stroną wolnesrodmiescie.pl jest szyfrowane za pomocą protokołu HTTPS. Jest to identyczne zabezpieczenie jak używane przez banki. Dzięki temu nikt łącznie z providerem internetowym nie jest w stanie "podsłuchiwać" użytkowników Forum.

Kto może publikować na forum oprócz admina?
Każdy zarejestrowany użytkownik. A rejestracja jest całkowicie otwarta.

Dlaczego wymagana jest rejestracja?
Aby uniknąć nieporozumień i sytuacji, gdy ktoś podszywa się pod innego użytkownika.

Kto może się zarejestrować?
Każdy kto czuje, że ma coś ważnego do powiedzenia mieszkańcom spółdzielni.

Czy rejestrując się trzeba podawać prawdziwe imię i nazwisko?
Jest to możliwe, ale podanie imienia i nazwiska nie jest konieczne przy rejestracji.
Imię i nazwisko nie będzie w żaden sposób weryfikowane.

Czy rejestrując się koniecznie trzeba podać adres email?
Formularz rejestracyjny wymaga poprawnego składniowo adresu email, ale nie jest on w żaden sposób weryfikowany. Innymi słowy można podać fałszywy adres email. Ze względów bezpieczeństwa zalecamy jednak rejestrację z użyciem prawdziwego adresu email, ponieważ bez niego procedura odzyskiwania hasła będzie niemożliwa do przeprowadzenia.

Czy można mieć więcej niż jedno konto?
Oczywiście. Ale po co utrudniać życie sobie i innym użytkownikom?

Mam kontrowersyjne informacje, czy mogę je umieścić w nowym wątku?
Oczywiście! Do tego właśnie służy forum.

A czego nie wolno publikować?
Obszerne informacje na ten temat można znaleźć w Regulaminie Forum.

Mój wątek właśnie zniknął! To jak to jest z tą wolnością słowa?
Żadne posty nie są usuwane z forum (poza SPAMem), mogą natomiast w ramach reorganizacji zostać przesunięte do innego działu. Spróbuj użyć wyszukiwania lub skontaktuj się z administracją. Pamiętaj, że nikt nie jest nieomylny. Jeśli uważasz, że wątek lepiej pasował do poprzedniej lokalizacji poinformuj o tym w wątku lub wiadomości do administracji.

Jaki jest związek wolnesrodmiescie.pl z mysrodmiescie.pl?
Żaden. Są dwie zupełnie nie związane i bardzo różne inicjatywy. Oczywiście każde Forum tworzą jego użytkownicy. Wolne Śródmieście jest całkowicie otwartym i liberalnym medium, na którym przedstawiciele strony mysrodmiescie.pl mają takie samo prawo głosu, jak wszyscy inni użytkownicy.

Ale na mysrodmiescie.pl jest już "Forum"? Czy ta strona to konkurencja dla mysrodmiescie.pl?
Mysrodmiescie.pl to klasyczny portal informacyjny tworzony przez pewną zamkniętą grupę administratorów. W ostatnim czacie możliwość dodawania na nim komentarzy została całkowicie zablokowana. Forum Wolne Śródmiescie jest natomiast całkowcie oddolną inicjatywą mieszkańców śródmieścia. Trudno tu mówić o jakiejkolwiek konkurencji. Mamy nadzieję, że te dwa byty będą się wzajemnie uzupełniać z pożytkiem dla wszystkich mieszkańców.

Chciałbym pomóc. Jak można zostać moderatorem?
Przede wszystkim udzielaj się w dyskusji na forum. Twórz ciekawe wątki i komentuj już istniejące.
Po drugie daj znać o Forum swoim sąsiadom i znajomym. Forum jest stosunkowo nową inicjatywą i wielu mieszkańców wciąż o nim nie wie.
Jeśli natomiast masz czas i ochotę zostać moderatorem Forum napisz na adres: [email protected].
Tylko pamiętaj: "Z wielką siłą wiąże się wielka odpowiedzialność." ;)

Zostałem obrażony na Forum! Co zrobić?
Generalne staramy się, by na tym Forum wolność słowa zawsze była stawiana przed dobrymi obyczajami.
Po pierwsze zastanów się, czy na pewno warto się całą sprawą przejmować. Forum to z definicji miejsce ścierania się różnych poglądów, a nie od dziś wiadomo, że gdzie dwóch Polaków, tam trzy zdania. Wolność słowa ma to do siebie, że każdy może swobodnie oceniać nasze wypowiedzi i tę ocenę, nie zawsze pochlebną, wyrażać publicznie. Oczywiście każda taka wypowiedź świadczy również o samym wypowiadającym się, dlatego może najlepiej zakończyć dyskusje na takim etapie, jaki jest.
Najlepszą ripostą na inwektywy będzie merytoryczna odpowiedź związana z tematem wątku. "Pyskówki" nie służą ani osobom zaangażowanym, ani pozostałym użytkownikom Forum. Jeśli jakaś wypowiedź zawiera dużo słów powszechnie uważanych za obraźliwe czy wulgarne warto zawiadomić o tym administrację Forum. Wypowiedź taka może ulec moderacji (wyrazy wulgarne mogą zostać częściowo ukryte).

Jak mogę mieć pewność że to nie Diduch założył tę stronę?
Ciekawe pytanie. Oczywiście całkowitej pewności mieć nie można. Gdyby Krzysztof Diduch był wyjątkowo przebiegły zapewne stworzył by takie "wolne" medium, by skrycie je kontrolować i manipulować spółdzielcami. Zrobiłby to jednak dawno temu a nie blisko dwa lata po formalnym odsunięciu od władzy.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2016, 11:21:21 pm wysłana przez adminator »