EMAIL: [email protected]
Relacja z Walnego Zgromadzenia 21 czerwca 2018
« dnia: Czerwiec 30, 2018, 11:25:09 am »
Zebranie trwało, aż do godziny 5 rano i zakończyło się ogłoszeniem wyników wyborów do Rady Nadzorczej Spółdzielni i przerwą w obradach.

Na początek, najważniejsze.
Oto skład nowej Rady Nadzorczej Spółdzielni Śródmieście w Łodzi:

Imię i NazwiskoNieruchomościStary/Nowy Członek RN
Chaniecki ZbigniewPiłsudskiego 7 Nowy
Jarosiński Józef     Piotrkowska 204/210 Nowy
Kacprzycki AdamPiotrkowska 204/210 Nowy
Krzemińska MałgorzataPiotrkowska 204/210 Stary
      Łapczyński WojciechWigury 15 Nowy
Mrozek KrzysztofPiotrkowska 204/210 Nowy
Małkiewicz ŁukaszPiotrkowska 182 Nowy
Niciak-Bednarska EwaSienkiewicza 101/109 Nowy
Piotrowski ŁukaszPiotrkowska 235/241 Nowy
Stasiak PawełPiłsudskiego 7 Nowy
Wróblewska ElżbietaWigury 15 Nowy
Zaraś AnnaPiłsudskiego 7Nowy

Jak widać wiatr zmian wywiał prawie wszystkich spadochroniarzy Syndyka z naszej Rady!
Po raz pierwszy w historii naszej Spółdzielni w Radzie Nadzorczej znaleźli się w większości reprezentanci mieszkańców, a nie układów!

Pozostałe istotne wyniki głosowań:
 • Odrzucono Sprawozdanie Zarządu za rok 2017,
 • Odrzucono Sprawozdanie Finansowe za rok 2017,
 • Odrzucono Sprawozdanie Rady Nadzorczej za rok 2017,
 • Żaden z członków Zarządu nie uzyskał absolutorium, ale nie głosowano też żadnego wniosku o odwołanie członka Zarządu,
 • Walne zdecydowało się przeznaczyć nadwyżkę bilansową na pokrycie strat,
 • Wyraziło też zgodę, ku zaskoczeniu wielu osób, na zbycie większości nieruchomości jakie zaproponował do sprzedaży Zarząd. Wydaje mi się, że z przedłożonych uchwał jedynie zgody na zbycie działki przy Piotrkowskiej 235/241 i lokali na Piłsudskiego 7 zostały zablokowane. Głosowania były bardzo pośpieszne, jeśli jakąś uchwałę przegapiłem, proszę o komentarz poniżej.

Oczywiście szczegółowe przybliżenie przebiegu dyskusji jest tutaj niemożliwe.
Główne poruszane na Walnym tematy to:
 • Brak opinii biegłych rewidentów na temat bilansu Spółdzielni. Miała być przedstawiona przed Walnym, natomiast Zarząd poinformował, że będzie gotowa dopiero we wrześniu,
 • Podejrzana, wciąż nie zlikwidowana Spółka zależna Spółdzielni - Vasco Project,
 • Wysokie koszty eksploatacyjne, szczególnie koszty administracyjne były kwestionowane przez wielu członków,
 • Bardzo zróżnicowane koszty podgrzania ciepłej wody,
 • Niejasne okoliczności prawne uzyskania przez Spółdzielnie własności wielu lokali, które Spółdzielnia wskazała w Uchwałach do zbycia.

Ważnym odnotowania faktem było zastosowanie elektronicznego liczenia głosów w głosowaniach jawnych. Skutecznie usprawniło to głosowanie, ale ponieważ nie uprzedzono członków Spółdzielni, początkowo wywołało ogromne wzburzenie. Ponieważ kolejne wyniki głosowań konsekwentnie były nie po myśli Zarządu, kontrowersje z tym związane stopniowo wygasły, ale tę zaskakującą decyzję odczytałem jako kolejny pokaz buty i arogancji władz Spółdzielni.

Na szczegółowy protokół trzeba jeszcze poczekać.
Drugi termin Walnego został już wyznaczony na 9 lipca.
Gorąco zachęcam Państwa do przyjścia na drugą cześć.
Dokończmy to co zaczęliśmy!
Proszę przypomnieć sobie jak zakończyła się wymiana Rady w 2014.
To Walne naruszyło niezliczoną liczbę interesów w Spółdzielni i poza nią.
Stare nie śpi i z pewnością będzie próbowało naszą demokratyczną decyzję dezawuować wszelkimi możliwymi sposobami!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2018, 12:02:44 pm wysłana przez adminator »

Andrzej

*
Odp: Relacja z Walnego Zgromadzenia 21 czerwca 2018
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 30, 2018, 07:58:57 pm »
Panie Borowiecki czy Pan wierzy w to co Pan pisze , bo mnie się wydaje że nie , przez dwadzieścia pięć lat rządził król Manhattanu i co nie było na niego silnych ? i  nie było żadnych walnych i nikt mu nie podskoczył  , nie było silnych na niego i przyszli po nim ludzie i dali demokracje ludziom , wolny wybór , uczciwość, a ty ludziom ciemnotę wciskasz , a kto dał nam Walne zebrania ? Ludzi za debilów masz, za przygłupów  ? chyba tak , nie no odpowiedz człowieku Kto dał nam Walne Zebrania  ? No taki układ że dał nam demokracje i uczciwy wybór, no koń by się uśmiał. Żeby Pan wiedział że stare nie śpi , bo koryto się urwało, spółdzielnia się odbiła i kolejka chętnych na kasę. Panie Borowiecki też jestem za tym żeby w radzie byli ludzie reprezentanci mieszkańców, ale nie OSZOŁOMY bo w tej chwili już nasze mieszkania i nasz majątek stracił wartość o jakieś 30% , bo oszołomy weszły do rady , Pisz prawdę a nie ciemnotę i nie kłamstwa

Andrzej

*
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 30, 2018, 08:08:48 pm »
Bohaterowie wszyscy ,tylko dwadzieścia pięć lat  króla nikt ruszyć nie mógł ruszyć , przecież to jest tak żałosne aż żenujące , żenada i gadki pod ludzi z pięcioma klasami  podstawówki

Andrzej

*
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 30, 2018, 08:21:19 pm »
No tak Panie borowiecki takie, grupy interesów że dały możliwość mieszkańcom żeby ich odwołali nie no normalnie stu procentowy XXXX i szuka następnych stu procentowych XXXX

#wymoderowano
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2018, 11:37:10 pm wysłana przez adminator »

Andrzej

*
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 30, 2018, 08:25:34 pm »
Diducha przez dwadzieścia pięć lat się nie dało odwołać , gdzieś ty był ,gdzie ludzie byli ?

Andrzej

*
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 30, 2018, 08:51:28 pm »
Może pan napisze kto został przewodniczącym rady z tego co słyszałem to Łukasz P kmiotek , słoik spod zelowa , chłopek roztropek , z tego co ludzie mówili to oszołom , strach się bać

Andrzej

*
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 30, 2018, 09:06:40 pm »
Niedawno pole traktorem orał, pozdrawiam wszystkich łodzian

Andrzej

*
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 30, 2018, 09:16:13 pm »
Manhattan zasługuje na słoika z zelowa , tak ludzie wybrali w razie czego będziecie go szukać w zelowie

Andrzej

*
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 30, 2018, 09:42:07 pm »
Jestem łodzianinem urodziłem się w Łodzi, ale jak słyszę zelów to mi się czerwona lampka zapala , byłem na meczach Lks i Widzewa jestem z Łodzi tutaj się urodziłem tutaj żyję ale jak słyszę zelów to ja pierdykam a może ludzie pszczyna wiejska

Andrzej

*
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 30, 2018, 10:01:20 pm »
No co ludzie słoik i XXXXX was poprowadzi , na razie przez tego XXXX nie sprzedałem mieszkania przez to walne zebranie ,XXXX XXXXXX ,XXXXXX z zelowa, XXXX jeden straciłem 30 tysięcy XXXXX XXXXXXXXX, XXXXX z zelowa ty XXXXX jeden, XXXX jeden

#wymoderowano
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2018, 11:42:37 pm wysłana przez adminator »

Halina K.

*
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 30, 2018, 10:13:03 pm »
Czy można to coś co zwie się Andrzej tak zablokować ,żeby więcej tej gnidy na tym forum nie było .?

Andrzej

*
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 30, 2018, 10:40:45 pm »
Gnidy nie było funkcjonariusze awb , podobno abw puścili ludzi którzy rozwalili pruszków wolomin ludzi którzy rozwalali i ci ludzie są podobno ,ci ludzie to legenda rozwalili Pruszków  Wołomin  dali najlepszych z najlepszych
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 30, 2018, 11:26:16 pm »
Wolność słowa też ma swoje granice.
Przerwa od Forum dobrze Andrzejowi zrobi.

Sienk.101

*
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 01, 2018, 09:48:24 am »

Nareszcie mądra decyzja . Wszystko ma swoje granice.Popieram.
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 24, 2018, 09:01:02 am »
Spółdzielni RODO się kłania.