EMAIL: [email protected]
Otrzymaliśmy informacje, że Prokuratura Regionalna w Łodzi uzyskała decyzję Prokuratora Krajowego z dn. 23.04.2018r. o przedłużenia śledztwa sygn. akt RP I Ds 30.2016 do dn. 31.10.2018r. w sprawie przeciwko Krzysztofowi D. i Tomaszowi B.

Jeśli ktoś z Państwa oczekiwał, że nasze państwo przestało być czysto wirtualne i w końcu postawi zarzuty gangowi oszustów, który wyprowadził ze Spółdzielni dziesiątki milionów złotych, to musi poczekać kolejne pół roku.

Halina K.

*
Odp: Postępowanie prokuratorskie przeciwko Zarządowi SM przedłużone
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 28, 2018, 11:24:58 pm »
A co powiedzenia w tej sprawie ma Zarząd i Rada Nadzorcza? Kto zgłosił do Prokuratury  te 10 mln.nierozliczonych kosztów ? Syndyk ,Zarząd czy Rada Nadzorcza ? Syndyk wyliczył to powinien zgłosić. Jak ktoś żle zarządza moim majątkiem , to jest przestępstwo ,czy nie jest przestępstwo ? Może ktoś zna odpowiedż na to pytanie?

Elżbieta K.

*
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 29, 2018, 08:57:56 am »
Bardzo dobre pytanie.Prosimy ,żeby Zarząd lub RN  odpowiedziały członkom spółdzielni ,kto zgłosił do Prokuratury nierozliczone koszty  oraz  dokładnie  określił   ,-dlaczego zniknęły pieniądze z funduszu remontowego ?
To były prywatne pieniądze członków ,które podlegały rozliczeniu z  członkami ,skoro tych pieniędzy nie ma to znaczy  ,że ktoś nas okradł . Czy RN zrobiła jakiś krok w tym kierunku ,aby wyjaśnić te  przekręty. Nadzór nad naszymi finansami jest ,czy go nie ma ? Skoro można było wyliczyć ,co do grosza  , ile wynosiły nierozliczone koszty na eksploatacji podstawowej   ,to znaczy ,że dostęp do dokumentów jest i proszę nie mijać się z prawdą i nie tłumaczyć nam, że dokumenty są w Prokuraturze . Cała  księgowość  była  i jest  na dyskach .

PROSIMY O RZECZOWĄ, KONKRETNĄ  INFORMACJĘ  -  CO SIĘ STAŁO Z NASZYMI PIENIĘDZMI ZGROMADZONYMI NA FUNDUSZU  REMONTOWYM .     KTO I KIEDY  ZGŁOSIŁ TEN  FAKT DO  PROKURATURY ?  JAKIE SĄ  POSTĘPY W ŚLEDZTWIE ?

Dlaczego obecnie, tylko w 50%  wykorzystuje się  na remonty ,zgromadzony fundusz remontowy  na  poszczególnych budynkach??

Stefan

*
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 29, 2018, 12:55:59 pm »
No tak i obecna RN i zarząd , wyda wyroki skaże, zamknie w więzieniu ludzie czy wy czytacie co piszecie ? Od udowodnienia winy,  wydawania wyroków to jest prokurator i sąd i nikt inny , ludzie czy z wami wszystko ok ? wszyscy zdrowi w domu ?

Stefan

*
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 29, 2018, 05:12:54 pm »
Pani Elżbieto K , Zarząd i RN ma zastępować prokuraturę ? Jak ma pani pytania to do prokuratury proponuje się udać

Helena

*
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 29, 2018, 06:24:58 pm »
Panie Stefanie,
prokuratura i sądy badają tylko sprawy, które ktoś do nich zgłosi i na dodatek trzeba podać dowody na swoje tezy lub wskazać miejsce, w którym się znajdują. Same sobie nie wyszukują spraw.
Mamy prawo oczekiwać, że Zarząd i Rada Nadzorcza zajmą się tymi sprawami - zgodnie z prawem reprezentują nas, mało tego, Zarząd ma działać dla naszego dobra, opiekować się naszym wspólnym majątkiem. Oni mają dostęp do wszystkich dokumentów. Najlepiej jest siedzieć cicho (niektórzy biorą za to wynagrodzenie) i mieć wymagania wobec członków, a na dodatek nimi manipulować - w sposób niegodny malować przed członkami obraz rzeczywistości niezgodny z prawdą.

Przypomina mi się stwierdzenie z ubiegłego roku "Po nas choćby potop" - znowu czerwiec i znowu staje się aktualne.
To nie ja, p. Elżbieta K. czy ktokolwiek z członków Spółdzielni powinien chodzić do Prokuratury. Jest to obowiązek tych, o których wspomniałam wyżej (Z i RN)!

Elżbieta K.

*
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 30, 2018, 11:52:57 am »
Drogi Panie Stefanie .Nie wiem ,czy Pan wie ,czy Pan nie wie lub wygodniej Panu nie wiedzieć ,ale Pan D . i Pan B. odpowiadają z art. 296 par.3 kk i inne. za wyrządzenie szkody SM Śródmieście oraz  członkom spółdzielni .Ja się pytam o konkretne przykłady  okradania nas  poprzez  zawyżanie prac remontowych i tak.np na Pił.7 wystawiono fakturę na 90.000 zł. za prace na dachu budynku ,a prace te nie były wykonane  w ogóle. To tylko jeden przykład .Dowiedzieliśmy się ,że kiedy wszedł Syndyk to na koncie spółdzielni było 100 lub 10 zł. przecież to nie możliwe .
Stąd moje ciągłe pytania  -  GDZIE SIĘ PODZIAŁY NASZE  PIENIĄDZE Z FUNDUSZU REMONTOWEGO ?

Syndyk wyliczył nierozliczone koszty na eksploatacji na 10mln. zł.,skoro wyliczył to oznacza ,że miał dostęp do dokumentów. Z moim pytaniem obecny Pan Prezes odsyła mnie do poprzedniej ekipy.Ale to obecny Zarząd przejął dokumentację ,Pani Gł.księgowa skrzętnie rozlicza wszystkie zadłużenia z lat poprzednich ,więc pytanie skierowane zostało do właściwych osób.

Czy zabezpieczono w jakiś sposób  interesy majątkowe spółdzielców ,tak żeby się nie przeterminowały i żeby można było dochodzić odszkodowania w przyszłości ? Kto zadbał o interesy spółdzielców Zarząd czy Rada Nadzorcza ??

S 101/109

*
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 31, 2018, 08:19:49 am »
Warszawska Prokuratura postawiła 75 zarzutów byłej Prezes Warszawskiej spółdzielni Mieszkaniowej.A w Łodzi tylko przedłużają terminy.Czy ktoś się tym zajmuje ? Spłacamy nieswoje długi.

Elżbieta K

*
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 01, 2018, 08:55:31 am »
Do  Stefan z dnia 29 maja 2018 r.

Jak brakuje  argumentów ,to obraża się inteligencję przeciwnika.Nawet wypisując brednie ,w które sam Pan nie wierzy.

Jeżeli Pan pyta ,czy z nami wszystko OK? To ja Panu odpowiem . Czy z Panem jest OK ,bo albo Pan świadomie bierze udział w okłamywaniu mieszkańców  ,albo Pan nieudolnie udaje cynika i niekompetentną postać ,albo Pan jest człowiekiem cynicznym i mało  kompetentnym  ,zadając nam takie pytania??????

Pisze Pan do członków spółdzielni ,do mieszkańców i współwłaścicieli ,a nie do strzyżonych owieczek.