EMAIL: [email protected]
Zakup mieszkania na Manhattanie
« dnia: Maj 18, 2018, 07:21:14 pm »
Witam serdecznie.

Aktualnie wynajmuję mieszkanie na Manhattanie. Planuję zakup mieszkania w tym samym miejscu. Mam ofertę mieszkania na Piotrkowska 204/210. W pierwszej chwili byłem zdecydowany na zakup niemal w 100%, natomiast po rozmowie z kilkoma osobami jestem coraz bardziej sceptyczny w tej kwestii. Każda z zapytanych przeze mnie osób odradza mi zakupu mieszkania argumentując to złą sytuacją finansową Spółdzielni Śródmieście i potencjalnymi problemami związanymi z ewentualnym upadkiem w/w Spółdzielni.

Chciałbym się dowiedzieć jakie jest Państwa zdanie na ten temat. Czy jest się czego bać ? Czy odpuścić sobie i poszukać mieszkania w okolicy, ale nie w Spółdzielni Śródmieście.

Proszę o szczere odpowiedzi wraz z argumentami, będę bardzo wdzięczny za każdą opinię.

Z góry dziękuję i pozdrawiam. S.

Adam

*
Odp: Zakup mieszkania na Manhattanie
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 19, 2018, 06:38:18 pm »
Jaka zła sytuacja finansowa spółdzielni ? Jak podobno  przyszli mieszkańcy do spółdzielni z jednego z bloków i chcieli 10 milionów na ocieplenie i na coś tam jeszcze, garaż sprzedali za dwadzieścia parę milionów , co pan czytać nie potrafisz ? Wejdź pan na oficjalną stronę spółdzielni i tam sobie poczytaj a nie słuchaj pan jakiś tam bredni i bzdur

Adam

*
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 19, 2018, 07:08:04 pm »
Prawdą też jest że jest pewna grupa "oszołomów " co by ręce sobie dala uciąć żeby spółdzielnię zatopić, i dzięki takim właśnie opiniom ceny mieszkań  idą w dół, ludzie nie mogą sprzedać mieszkań, sami sobie krzywdę robią ale cóż głupota nie wybiera,  tylko oficjalna strona i tam poczytaj

Lokator

*
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 19, 2018, 11:24:58 pm »
A co na tej oficjalnej stronie można poczytać? Panie Adamie ,jak mieszkania są wyodrębnione to można je sprzedać.Tylko ,żeby były wyodrębnione. Jak były prezes  na Piłsudskiego 7 i Sienkiewicza 101 wyodrębnił powietrze ,a nie lokale , to się Pan dziwi ? Na garaż płaciliśmy wszyscy i poszedł do ludzi ,do skarbówki i troche na długi. Ciekawe co teraz na Walnym wystawia na sprzedaż.

Migo

*
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 20, 2018, 01:27:02 pm »
Dzień dobry :) Proszę się nie zrażać chamską odpowiedzią pana Adama, nie tylko tacy u nas na szczęście w wieżowcach mieszkają. Śledzę forum już od dawna, to dobre miejsce, żeby się zorientować w bieżącej sytuacji naszej cudownej spółdzielni. Głosy krytyczne nie biorą się znikąd! Jak kupiliśmy z mężem mieszkanie kilka lat tamu, teściowa nie była zadowolona, bardzo brzydko nawet podsumowała nasz zakup "tle mieszkań w centrum oglądaliście, a g*** kupiliście", ale nam się tu całkiem dobrze mieszka. Zdecydowaliśmy się ze względu na dobrą lokalizację, stosunek ceny do powierzchni mieszkania też był ok. Nie ukrywam, że naszym marzeniem jest odłączanie się od spółdzielni, która nas ostro doi co miesiąc. Warto sobie pospacerować po okolicy i przyjrzeć jak to wszystko choćby z zewnątrz wygląda.

Halina K.

*
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 20, 2018, 08:04:09 pm »
Obecnie na Manhattanie  powstaje  jeden cukiereczek, Piotrkowska 182.Długu w stosunku do spółdzielni mają bardzo dużo ,jak wynika z  poprzedniego Walnego i otrzymanych zestawień ,ale remonty tam idą pełną parą . A są budynki ,które nie były tknięte od lat  80 . To jak wygląda  prawidłowe zarządzanie i kontrola obiektu. Kto za to odpowiada.?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 20, 2018, 10:26:48 pm »
Na Piotrkowska 204/210 podstawowym problemem jest brak gruntu pod budynkiem i w konsekwencji brak możliwości założenia księgi wieczystej.
Z uwagi na to stan prawny lokali w tej nieruchomości jest dość niejasny. 
Wiadomo, że Zarząd od 3 lat czyni starania w kierunku rozwiązania tego problemu.
Może ktoś z mieszkańców ma jakieś aktualne informacje na ten temat.
Przed zakupem radziłbym skonsultować się w tej sprawie z prawnikiem.

Natomiast jeśli chodzi o sytuacje finansową Spółdzielni.

Obecnie Spółdzielnia od ponad pół roku nie jest w stanie upadłości i regularnie wypełnia warunki porozumienia z wierzycielami.
Jej zadłużenie (około 26 mln) zmniejszyło się też dzięki sprzedaży Garażu wielopoziomowego i działek o około 50%.
Niestety tutaj dochodzimy do najważniejszego problemu Spółdzielni.
Nie wiadomo dokładnie jak będzie pokryta reszta zadłużenia.

Są plotki na temat tego, że Spółdzielnia zgromadziła na koncie wiele milionów z tytułu opłat eksploatacyjnych i funduszu remontowego.
Tych pieniędzy na pewno nie wydano na inwestycje, ani na spłatę zadłużenia.
Co się z nimi stało w chwili obecnej nie wiadomo.

Jednocześnie głównym celem Zarządu jest sprzedaż absolutnie wszystkich nieruchomości lokalowych, które posiada Spółdzielnia i niektórych gruntów.
Podobno fundusze są potrzebne na spłatę pozostałego zadłużenia.
Jak to się ma milionów na końce SM?
Nie wiadomo.

Czy zatem jest możliwy powrót do upadłości likwidacyjnej?
Osobiście uważam, że jest to mało prawdopodobne, ale z uwagi na powyższe trudno to kategorycznie wykluczyć.

Adam

*
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 22, 2018, 10:32:42 pm »
A co Migo myślisz że jak pójdziesz do wspólnoty to co nie będziesz czynszu płaciła? Będziesz i to niewiele mniej , a wcale nie był bym pewny jak będzie więcej 

Halina K.

*
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 23, 2018, 06:51:43 am »
Lepiej  płacić  więcej i mieć  na wszystko wpływ .Niż płacić mniej i nie  znać  przeznaczenia tych pieniędzy.

Stefan

*
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 23, 2018, 08:04:48 am »
Halino K we wspólnocie będziesz miała na wszystko wpływ ? nie rozśmieszaj ludzi bo jeszcze uwierzą w te bajeczki
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 23, 2018, 12:28:02 pm »
Proszę się nie kompromitować.
We wspólnocie wszystkie istotne decyzje podejmują współwłaściciele.
Zakres remontów, wysokość opłat, wynagrodzenie zarządu, wszystko to wymaga uchwały wspólnoty.
Zarząd posiada bardzo ograniczony zakres uprawnień.
Rady Nadzorczej nie ma w ogóle.

M

*
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 23, 2018, 01:13:14 pm »
Tia jest super i odpowiada we wspólnocie swoim całym majątkiem za zobowiązania wspólnoty
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 23, 2018, 03:23:30 pm »
My oczywiście za nic nie nie odpowiadamy.
Samo się spłaca.
Tylko proszę jeszcze wyjaśnić gdzie nasz Fundusz Remontowy z 3 ostatnich lat i co to są Nierozliczone Koszty Eksploatacyjne.

Halina K.

*
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 23, 2018, 11:12:57 pm »
Stefanie ,nie chodzi o wszystko . Chcę mieć wiedzę  i  możliwość wspólnego podejmowania decyzji w sprawach ważnych dla ogółu .Jeżeli współwłaściciele interesują się swoim majątkiem ,to wspólnota kwitnie . Niegodziwy zarząd we wspólnocie szybko można wymienić .Ponadto ,co równie ważne ,we wspólnocie mam dostęp do żródłowych dokumentów i kontrolując wydatki , jest czas ,żeby w porę zareagować ,jak się coś nie zgadza. Jestem realistką ,brzydzą mnie układy ,układziki ,umizgi ,grupy interesu ,arogancja ,tupet itp. itp.itd.

Stefan

*
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 24, 2018, 08:24:37 am »
We wspólnocie  nie decydują  jednostki tylko większość, więc wpływ jednostki będzie taki jak w spółdzielni, Panie borowiecki dobrze że to spółdzielnia zbankrutowała a nie wspólnota bo gdyby była to wspólnota to by ludzie pod mostem skończyli, bo we wspólnocie odpowiadają całym swoim majątkiem , jestem za każdymi argumentami ale trzeba pisać prawdę i rzeczywiste fakty a nie naginać rzeczywistość