EMAIL: [email protected]
Sprawozdanie RN z marca i kwietnia 2018
« dnia: Maj 11, 2018, 10:35:06 pm »
Przedwczoraj na stronie SM pojawiło się sprawozdanie Rady Nadzorczej z kwietnia i marca 2018. Sprawozdanie z marca admin strony, Damian Funk, wstawił z datą wsteczną. Oto jak strona wyglądała 3 maja. To nie pierwsza taka zagrywka ze strony Pana Funka. Kłamstwa i manipulacji uczyła go jeszcze stara Rada Nadzorcza.

Marzec

Wprowadzono ryczałt za dostarczanie korespondencji pod adresy spoza zasobów Spółdzielni. Można też bezpłatnie otrzymywać korespondencje na email. Zmiana jak najbardziej zasadna (szkoda że dopiero teraz), jednak z tą uchwała jest bardzo poważny problem prawny. Zmienia ona wysokość opłat we wszystkich nieruchomościach Spółdzielni. W wielu z nich Spółdzielnia sprawuje jedynie zarząd powierzony i nie jest władna podejmować decyzji przekraczających zarząd Zwykły bez zgody współwłaścicieli. Więcej o tej sprawie napiszemy wkrótce.

Rada przeanalizowała wnioski zgłoszone 9 miesięcy temu na Walnym. Przez 9 miesięcy nie zrealizowano nawet jednego wniosku. Tempo zawrotne! Widać, że wnioski mieszkańców to dla naszego Zarządu i Rady Nadzorczej absolutny priorytet.

Rada wystosowała też do redakcji Polityki żądanie sprostowanie artykułu, który ukazał się w gazecie kilka tygodni temu (tutaj link do wątku poświęconego artykułowi). Szkoda że nie uznano za zasadne podzielić się treścią sprostowania z członkami Spółdzielni, ale widać było zbyt durne, aby zawracać nam nim głowę.

http://srodmiescie.lodz.pl/wp-content/uploads/2018/05/rotated.pdf

Kwiecień

W kwietniu Rada przede wszystkim przeanalizowała sposób rozliczania ciepła w Spółdzielni. Tradycyjnie żadnych nie prawidłowości nie znaleziono. Zmieniono natomiast wysokość stawek za ogrzewanie w 5 nieruchomościach. W 2 podwyższono, a w 3 obniżono. Pojawiły się dość zaskakujące dla mnie głosy, że to "kolejna obniżka czynszu". Niewątpliwie opłaty miesięczne uległy w 3 nieruchomościach obniżce, ale w tym przypadku nie jest to konsekwencja działań Zarządu czy Rady Nadzorczej. Zwyczajnie zima była stosunkowa lekka. Na  koniec roku i tak trzeba by te pieniądze zwrócić mieszkańcom w rozliczeniu.

Zupełnie inaczej jest natomiast na Wólczańskiej 126, gdzie podwyższono opłaty eksploatacyjne o 2,8%. Jak to możliwe, że opłaty w niewielkim 4 piętrowym budynku (16 lokali) bez wind przewyższają opłaty w niektórych wieżowcach? W tym miejscu muszę pochwalić Radę za publikowanie uchwał o zmianie opłat za centralne ogrzewanie wraz z kalkulacją ich wysokości. Warto by jednak tę zasadę stosować również dla zmian stawek eksploatacyjnych. Z uchwały wiemy jedynie, że "stara stawka nie pokrywała ponoszonych kosztów". Bardzo jestem ciekaw, co jest tak kosztowne w eksploatacji Wólczańskiej 126.

Poza tym Rada zdecydowała, że informacje o zadłużeniu czynszowym będą eksperymentalnie publikowane z rozbiciem na klatki. Na razie jedynie dla Piłsudskiego 7, Piotrkowskiej 182 i 204/210. Takie zestawienie już opublikowano tutaj. Oczywiście każda próba dyscyplinowania dłużników jest godna poparcia, ale z publikacji wynika, że za 2/3 zadłużenia odpowiada kilkunastu rekordzistów z wierzytelnościami powyżej 20 tysięcy złotych. Przecież takie sumy nie pojawiły się z dnia na dzień, ale kumulowały się przez wiele miesięcy. Czemu ich lokale nie są dotąd zlicytowane? Nie wiadomo.

http://srodmiescie.lodz.pl/wp-content/uploads/2018/05/PR4285020180509102438-1.pdf

Trzeba przyznać, że imponujący jest dorobek naszej Rady Nadzorczej.
A do Walnego jeszcze półtora miesiąca!