EMAIL: [email protected]
Co Państwo sądzą o działaniach Nowej Rady
« dnia: Czerwiec 27, 2016, 08:12:46 pm »
Od samego początku obserwowałam i popierałam działania Nowej Rady. Początki były bardzo trudne, ale obiecujące. Mimo przewagi starych Przedstawicieli, udało się Nowym Członkom zdobyć większość w Radzie. I potem stopniowo zaczął się jak gdyby zjazd w dół. Coraz mniej informacji. Coraz większe poparcie dla działań Syndyka. A w końcu nawet strona mysrodmiescie została w zasadzie wyłączona. Po dwóch latach czuję się trochę, jakbyśmy zatoczyli koło.

Zdaję sobie oczywiście sprawę z tego, że dopóki jest Syndyk, Rada ma bardzo małe uprawnienia, ale jestem ciekawa, czy ktoś z Państwa ma jakieś bliższe informacje o planach Nowej Rady albo jej aktualnych działaniach. Szczególnie, że chyba niedługo Syndyk opuści Spółdzielnię i pozostawi ją rękach Nowej Rady i Nowego Zarządu.

Z góry dziękuję za odpowiedź
Marta
Odp: Co Państwo sądzą o działaniach Nowej Rady
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 27, 2016, 11:03:14 pm »
Rzeczywiście tzw. Nowa Rada (w sporej części całkiem stara) przestała się afiszować ze swoimi działaniami, może poza jednoznacznym opowiedzeniem się za upadłością układową i reaktywacją spółdzielni.

Warto jednak przypomnieć, że przy przy okazji głosowań grup członkowskich w kwestii sprzedaży garażu padło kilka bardzo konkretnych obietnic. Najważniejsze to przeniesienie hipotek z nieruchomości mieszkalnych na garaż i rejestracja nowego statutu. No i oczywiście twarde negocjacje z wierzycielami. Syndyk dzięki swoim mitycznym technikom negocjacyjnym obiecywał redukcję długu o 50%. Na spotkaniach Zarząd mówił jedynie o 30%. Zobaczymy, ile z tego zostanie po negocjacjach.

Żadna z tych spraw nie była przez Zarząd i Rade zagwarantowana w 100%, ale ich nie powodzenie będzie poważnym sygnałem nie kompetencji lub nawet skrajnie złej woli Rady.

Przekonamy się już za 2 dni.