EMAIL: [email protected]

Jerzy

*
Kto nas reprezentuje w KRS
« dnia: Styczeń 22, 2018, 08:09:01 pm »
Mam pytania do obecnych Organów  SM Śródmieście :

1. Kto nas reprezentuje na zewnątrz ?
2. Dlaczego do dnia dzisiejszego nie uległ zmianie skład RN w KRS ?
3 .Dlaczego nie zmieniono statusu  Spółdzielni w KRS ?
4. Opłacamy sowicie Zarząd ,w RN działa 10 osób ,a  organizacji brak.
5. Kiedy dowiemy się jaki jest plan remontów na rok 2018 ?
6. Dlaczego nie są zrealizowane wnioski złożone przez członków na Walnym w 2017 r. z terminem realizacji do
    31.12.2017 r.?

Halo  my  istniejemy ?
Odp: Kto nas reprezentuje w KRS
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2018, 06:13:13 pm »
Bardzo dobre pytania.

Od Walnego minęło ponad pół roku, a w KRS w Radzie Nadzorczej wciąż zasiada Galant i Czekalska.
Tak samo od listopada nie powinno być Zarządzie Marciniaka.
Tego rodzaju zmiany można załatwić w KRS w ciągu najwyżej kilku tygodni, ale jak widać Zarząd, Rada Nadzorcza i pracownicy zbyt zajęci są liczeniem kasy ze sprzedaży Garażu i Boiska.

Plany remontowe w poprzednim roku były opublikowane w marcu. Wydajność pracowników Spółdzielni rośnie z każdym rokiem, więc w tym pojawią się pewnie w kwietniu. O zakładce Plany Remontowe na stronie Spółdzielni nie ma co nawet wspominać. Nie jest aktualizowana od 2016.

A Wnioski z Walnego? Nie liczył bym na ich realizację ani do końca roku, ani następnego Walnego. Te, które są dla Zarządu wygodne zostaną wykonane, reszta najwyżej zbyta zdawkową odpowiedzią, albo wprost przykryta zasłoną milczenia. Członkowie dla Zarządu i Rady Nadzorczej nie są od składania wniosków, ale do płacenia czynszu i siedzenia cicho. I zdecydowana większość wypełnia te zobowiązania w 100%.

Barbara

*
Odp: Kto nas reprezentuje w KRS
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2018, 11:30:16 pm »
Nachodzi mnie taka refleksja ,że coraz silniej zanikają więzi międzysąsiedzkie.Członkowie spółdzielni nie dbają o własny majątek.Jest im zupełnie obojętne co zrobi zarząd i rada nadzorcza spółdzielni.Godzą się na wszystko ,na podwyższone opłaty ,sprzedaż wspólnego majątku , brak informacji o działaniach zarządu . Ten fakt wyalienowania skwapliwie wykorzystują  zarząd i rada nadzorcza przez uprawianie propagandy tzw.szeptanki czyli oczerniania ,insynuacji ,dyskredytowania  członków ośmielających się pytać o umowy , faktury, rozliczenia ,a nawet wykorzystują monitoring ,żeby było wiadomo ,kto z kim rozmawia itp. Komu służy ekipa radców prawnych.? Nam czy zarządowi ?.Jak zarządowi ,to wynagrodzenia dla radców powinien  finansować zarząd z własnej kieszeni, z własnego wynagrodzenia .My członkowie płacimy z własnych wynagrodzeń za takie fanaberie.Windy się rozsypują w każdym bloku ,a tu cicho sza.Żadnych perspektyw . Na uciechę obniżono nam opłaty za windy.A wiecie dlaczego ? Bo opłaty w roku 2017 przewyższały dwukrotnie koszty.Ja nie rozumiem ,dlaczego my członkowie płacimy za dodatkowego radcę prawnego na Walne ? Przecież ten Pan reprezentował Zarząd.Ilu  prawników zatrudni jeszcze zarząd? I dlaczego my za to płacimy?
Interesujcie się sprawami spółdzielni .To nasz wspólny majątek.Zarząd tylko nas reprezentuje na zewnątrz.Właścicielami  jesteśmy my i to my decydujemy  co powinno być  wyremontowane w naszym bloku ,kto będzie nadzorował działania zarządu .Poczujcie się Państwo prawdziwymi właścicielami swoich włości.Wszystko czym zarządza spółdzielnia zostało sfinansowane przez nas .Okradziono nas .Musimy więc sprzedać część naszych dóbr .
Ale nie pozwólmy ,żeby nasza spółdzielnia  bezprawnie  rościła sobie pretensje do naszego majątku ,przejmowała  części wspólne z zamiarem  póżniejszego przejęcia i narzucania nam opłat.Spółdzielnia nie ma wypracowanego własnego kapitału ,aby posiadała swój majątek. Majątek spółdzielni to nasz majątek.

Adam

*
Odp: Kto nas reprezentuje w KRS
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 25, 2018, 06:25:11 pm »
Nawet Walne nie wiem czy można uznać za ważne, a przynajmniej w części o odwołaniu naszych rządzących. Jak i posiadanie więcej pełnomocnictw i ich przekazywanie sobie.

Ponieważ to nie przewodnicząca decyduje, czy można wnioski łącznie głosować, a może tylko takie coś dać pod głosowanie Walnego.
To walne musi zadecydować, czy można to łącznie głosować.