EMAIL: [email protected]
Na Piotrkowskiej 182 można już wyodrębniać lokale!
« dnia: Listopad 06, 2017, 08:20:25 pm »
Choć niedawno uprawomocnił się Układ, sprawa nie ma z nim nic wspólnego. Już w kwietniu tego roku dzięki staraniom Zastępcy Prezesa Pawła Marciniaka, udało się wyodrębnić lokal na Piotrkowskiej 182. Czemu Zarząd nie pochwalił się mieszkańcom tym niewątpliwym sukcesem? Pewnie dlatego, że nasz były już Zastępca Prezesa zadbał po prostu o wyodrębnienie własnego mieszkania!

Szczegółów prawnych tej operacji niestety nie znamy. Z zupełnej treści księgi wieczystej wynika, że lokal nie został w momencie wyodrębnienia obciążony hipoteką łączną, mimo że całą nieruchomość wciąż obciąża hipoteka umowna banku. Zakładam, że wymagało to porozumienia z wierzycielem hipotecznym. Czy inni mieszkańcy mogą iść tą samą drogą? Chyba tak. Nie podejrzewamy przecież Pawła Marciniaka o to, że wykorzystał zajmowane stanowisko, by załatwić sobie polisę ubezpieczeniową przed uprawomocnieniem się Układu, a resztę sąsiadów wpuścił w kanał, prawda?

Zachęcam mieszkańców Piotrkowskiej 182, aby zasięgnęli na ten temat informacji u źródła, szczególnie że teraz, po rezygnacji ze stanowiska w zarządzie, Pan Marciniak ma z pewnością więcej wolnego czasu. Dobrze zorientowana w sprawie jest też jego żona, współwłaścicielka wyodrębnionego lokalu.

Wielka szkoda, że sprawa ta nie wyszła na jaw przed Walnym Zgromadzeniem. Może wobec tak wielkiej troski Pawła Marciniaka o ich interesy, niektórym uczestnikom Walnego zadrżała by ręka podczas głosowania nad absolutorium dla Zarządu.

Oczywiście nie muszą mi Państwo wierzyć na słowo.
Poniżej zawartość księgi wieczystej o numerze: LD1M/00317448/1.
Księgi można przeglądać online pod adresem: https://przegladarka-ekw.ms.gov.pl/eukw_prz/KsiegiWieczyste/wyszukiwanieKW

OKŁADKA
OZNACZENIE NIERUCHOMOŚCI
UDZIAŁ W GRUNCIE
WŁACICIELE
HIPOTEKI

Niedzuelska52

*
Odp: Na Piotrkowskiej 182 można już wyodrębniać lokale!
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 06, 2017, 09:25:09 pm »
Muslę ze bezpiecznie jest mieć księgę wieczystą.Czekam na informację umoźliwiającą to.Pozdrawiam.