EMAIL: [email protected]

Młyn

*
Niedopłaty za wodę ??
« dnia: Lipiec 21, 2017, 11:18:22 am »
Witam.
Mam pytanie. Czy dostał ktoś ze spółdzielni list z naliczonymi zaległymi opłatami za wodę? Ja mimo że co miesiąc opłacam czynsz dostałem 1 500 zł niedopłaty. Próbowałem to wyjaśnić telefonicznie w spółdzielni ale pani która analizuje konta jest na urlopie a w dziale windykacji nikt nie odbiera  :o

Krzysiek

*
Odp: Niedopłaty za wodę ??
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 21, 2017, 03:29:47 pm »
Miałem podobny problem tj. otrzymałem rozliczenie z podanymi zawyżonymi stanami wskazań zużycia wody, po przesłaniu zdjęć wodomierzy z aktualnymi stanami na adres [email protected] z prośbą o wyjaśnienie otrzymałem następującą odpowiedz:

"'Dzień dobry,
Jak każda instytucja tak i nasza Spółdzielnia musi rozliczać się z przychodów i kosztów z dostawcami, z odbiorcami i z US. Aby spełnić ten obowiązek należy między innymi dokonać corocznego rozliczenia mediów na budynkach, w tym rozliczenia wody i podgrzewu wody. Związane jest to z szeregiem następujących po sobie działań.
Rozliczenie zużycia wody i podgrzewu w budynku wykonane na podstawie odczytów liczników głównych, pomniejszone o zużycie na potrzeby administracyjno- techniczne oraz o rozliczenia liczników indywidualnych w lokalach (dokonanych na podstawie odczytów, w razie braku odczytu na podstawie wymienionych w regulaminie zasadach- w załączniku)  i na koniec podzielony na lokale nieopomiarowane. Budynek za 2016r został już rozliczony.
W Państwa przypadku,  ze względu na brak podanych w wymaganym terminie odczytów, dokonano symulacji na zasadach związanych z ostatnimi odczytami wodomierzy, a w takiej sytuacji mogą Państwo, otrzymać  tylko bieżące rozliczenie indywidualne (w załączniku)."

Do otrzymanej wiadomości dołączony był odnośnik do regulaminu rozliczania kosztów oto on:
http://srodmiescie.lodz.pl/wp-content/uploads/2015/09/REGULAMIN-ROZLICZANIA-KOSZT%C3%93W-CIEP%C5%81A-27.10.2015-%E2%80%93-PDF.pdf

Dostałem również rozliczenie za okres od 01.01.2017 które korygowało naliczone zawyżone wskazania zużycia.

Przypuszczam, że u ciebie jest podobnie, czyli w rozliczeniu uwzględniono zawyżone wskazania, niezgodne z faktycznym zużyciem wg. stanu wodomierzy. Wyślij podobnie jak jak dowód na bieżące wskazania i poproś o rozliczenie.

Pozdrawiam,
Krzysiek