EMAIL: [email protected]
Zięć Syndyka jest pełnomocnikiem Spółdzielni!
« dnia: Maj 29, 2017, 12:08:28 am »
Aktywni czytelnicy ECIO znają tę sprawę już od kilku dni. Jak ujawniła Agnieszka Wojciechowska van Heukelom pewna łódzka kancelaria żyje w bardzo ścisłej symbiozie jednocześnie ze Spółdzielnią Śródmieście i Urzędem Miasta Łodzi. I nie dotyczy to tylko jakiejś pojedynczej sprawy. Od dłuższego czasu zarówno wierzycieli jak i upadłego reprezentują ci sami prawnicy.

Głównym bohaterem afery jest Marcin Górski. Współzałożyciel spółki partnerskiej adwokatów i radców prawnych Tataj-Górski, od 2012 dyrektor biura prawnego Urzędu Miasta Łodzi i przewodniczący Rady Nadzorczej ZWiK.

Jak widać z poniższego diagramu kilku pracowników kancelarii Tataj-Górski reprezentowało interesy Spółdzielni Śródmieście.


Między innymi w kancelarii zatrudniony jest Piotr Olszowiec, pracownik Biura Prawnego Urzędu Miasta, Pełnomocnik Spółdzielni i na dokładkę zięć Nadzorcy Spółdzielni Dariusz Jędrzejewskiego (To tłumaczy dlaczego Syndyk zawsze powtarzał, że biznes lubi ciszę. Nie wspominał jedynie, że chodzi mu o biznes rodzinny.)

Tak samo pracownikiem kancelarii Tataj-Górski była Małgorzata Zając. Finansowany przez Spółdzielnie pełnomocnik drobnych wierzycieli Spółdzielni. Piszemy w czasie przeszłym, ponieważ nie jest jasne czy Pani Zając wciąż pracuje dla kancelarii. Jej zdjęcie w ostatnich dniach nagle zniknęło z galerii Zespołu. Jeszcze 17 maja była na stronie:
 


Dziś już jej zdjęcia tam nie ma. Czyżby Marcin Górski pozbył się koleżanki po publikacją materiału przez Agnieszkę Wojciechowską?

W ogóle zespół Tataj-Górski w ostatnim czasie poważnie się przerzedził. 26 stycznia 2016 wyglądał tak:


Więcej przeczytać można na stronie ECIO:
http://ecio24.pl/prawnicza-sitwa-kto-rozgrywa-upadlosc-sm-srodmiescie/

Problem występującego konfliktu interesów przybliżył też Dziennik Łódzki w tej samej audycji w której relacjonowano głosowanie nad Układem (zaczyna się około 00:11:25):
http://lodz.tvp.pl/30943508/25052017-1830