EMAIL: [email protected]
Układ przegłosowany!
« dnia: Maj 26, 2017, 10:41:36 am »
Wczoraj w Spółdzielni wystrzeliły szampany. Plan realizowany konsekwentnie od ponad 2 lat przez Syndyka, Zarząd i Radę Nadzorczą powiódł się całkowicie. Zarówna kapitałowa jak i liczebna większość wierzycieli, poparła propozycje Układowe. Niestety nie znam dokładnego stosunku głosów, ale adwokat finansowany z naszych opłat eksploatacyjnych posiadał ponad 80 pełnomocnictw od członków spółdzielni, co w połączeniu z wczorajszą zgodą Rady Miasta Łodzi dawało Spółdzielni niemal 100% pewność na zawarcie Układu.

Jeśli ktoś nie obejrzał jeszcze relacji TVP, oto link:
http://lodz.tvp.pl/30943508/25052017-1830

Teoretycznie Układ nie jest jeszcze prawomocny. Sąd musi teraz go zatwierdzić. Dodatkowo wierzycielom przysługuje tydzień na zgłoszenie zażaleń. To jednak jedynie formalności. Nie miejmy złudzeń. Na 22 czerwca sąd zaplanował rozprawę, na której ogłosi zatwierdzenie Układu i nie wiele możemy już w tej sprawie zrobić.

Na koniec warto zaznaczyć, iż mimo że zwykli mieszkańcy nie brali udziału w głosowaniu, to Sąd jednak o nich nie zapomniał. Ja sam nie mogłem być niestety obecny, ale ci nieliczni mieszkańcy, którzy przybyli na posiedzenie sądu w charakterze obserwatorów zostali wyjątkowo godnie przyjęci. Normalnie rozprawy tego rodzaju są jawne i dostępne dla publiczności. Sąd pochylił się nad tym problemem. Sam prezes sądu rejowego osobiście wydał na okoliczność tej rozprawy specjalne rozporządzenie, aby wpuszczać na salę jedynie osoby z pisemnym wezwaniem lub kartą wstępu. Prezes sądu przewidział aż 30 kart wstępu dla publiczności, które odebrać można było w biurze sądu. Dziwnym zbiegiem okoliczności karty bardzo szybko się rozeszły bo odebrali je ... pracownicy spółdzielni. Zwykłych, szeregowych członków Spółdzielni policja przetrzymała jakiś czas na korytarzu sądu, a następnie wyrzuciła na ulicę. Jak widać "niezawisły" Sąd i Spółdzielnia zgodnie zadbały o to, aby osoby które poniosą cały ciężar finansowy Układu nie miały w tej sprawie nic do powiedzenia.

Foto ze strony Radia Łódź.
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2017, 12:06:20 pm wysłana przez Borowiecki »

Marcus

*
Odp: Układ przegłosowany!
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 26, 2017, 12:17:58 pm »
Czy wiadome jest, kto z wierzycieli NIE PRZYSTĄPIŁ do "ukladu" i jakie to są kwoty wierzytelności?

Adam

*
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 27, 2017, 12:22:58 am »
Dlaczego nie zaprosili wszystkiech mniejszych wierzycieli?

Nawety tych co SM miala oddac pieniedze za wymiane okien.
Ja zlozylem pismo jako wierzyciel i sad to przyjal, a wiem co mialem uzupelnic braku.

Na koniec i tak nie dostalem zadnego wezmania, ani z sadu ani z SM.

Niby syndyk mowil wierzyciele ilościowi, co jest ich wiekszosc.
Nie wierzyciele co maja u SM po pare milionow.

Adam

*
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 27, 2017, 12:34:53 am »
Pytanie 2.

Czy warto jeszcze jakos zablowac ten uklad?
Skladac skargi, odwolania np. o braku wezwania na rozprawe.

Nie wiem jak przepisy wygladaja, ale chyba osoby - wierzyciele, nawet jak SM ma do oddania 100zl to chyba powinny takie wezmanie dostac?

Wycinanie drzew, a zmiana uklad cos mi tu sie wydaje ze bedzie nie ciekawe.
Co do straszenia likwidacja, to nie wiem czy nie byloby to lepsze.

Ludzie sie nie interesowalili tym, a tak by musialby sie wyodrebnic wspolnoty.
Zrodelko wyciagania kasy by zniklo.

Poza tym niby tra sledztwo produkatorskie, wiec moze sie wiele zmienic.
A podobno wybrana RN nie jest zgodna z prawem.
Tak wiec to jest powod dlaczego nie powinno sie robic teraz przeksztalcenia.

Generalnie zasada zmeczyc ludzi, mniej sie beda interesowali, a pozniej z grubej rury.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 27, 2017, 04:14:17 pm »
Jeśli chodzi o wierzycieli pozaukładowych, propozycja Układowa zawiera jedynie informację, że Spółdzielnia podejmie z nimi odrębne porozumienia. Nie wiadomo dokładnie na jakich warunkach.

Wielkość hipotek znamy jedynie z relacji Pawła Marciniaka na spotkaniu informacyjnym w czerwcu 2016. Przedstawił on wtedy następujące wartości hipotek:

NazwaWartość wierzytelności [zł]
ZUS676 915
Urząd Skarbowy2 112 000
PKO BP940 042
ESBANK i GBW 3 852 000
DALKIA4 814 182
Edward Soliski
 Jadwiga Soliska
3 080 000
Pragma Factoring280 318
City Parking Group890 323
Suma:16 645 780

Dodatkowo wierzycielem hipotecznym jest ZWiG, ale zdecydował się on przyłączyć do Układu.

Teoretycznie zobowiązania hipoteczne miały być pokryte ze sprzedaży garażu. Jego cena wywoławcza wynosi 15 mln i należałoby go sprzedać w dość krótkim czasie po uprawomocnieniu się Układu. Niestety wartość garażu budzi od dawna spore kontrowersje. Dotarły do mnie niedawno plotki, że aktualnie Spółdzielnia spodziewa się sprzedać go za około 12 mln. Dodatkowo grunt pod garażem obciążony jest bonifikatą, którą będzie trzeba zwrócić.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 29, 2017, 08:22:25 pm »
Panie Adamie.

Bez znajomości szczegółów Pana sprawy, trudno mi powiedzieć z jakiego powodu nie został pan powiadomiony o głosowaniu nad Układem. Ilość nieprawidłowości w naszej spółdzielni jest tak ogromna, że nie można wykluczyć że i w tym przypadku doszło do jakichś zaniedbań.

Przede wszystkim spróbowałbym się osobiście spotkać z sędzią Bujnowicz-Tomaszewską i wyjaśnić kwestię braku wezwania (warto wcześniej telefonicznie umówić się na spotkanie). W sądzie powinien Pan również jako wierzyciel uzyskać wgląd do akt postępowania upadłościowego, gdzie znajdzie Pan dokładnie informacje o rozkładzie głosów nad Układem. Spodziewam się, że rozumiejąc przyczynę nieotrzymania powiadomienia, będzie Panu znacznie łatwiej ocenić, czy warto składać zażalenie na Układ. Niestety czasu jest mało. Termin składania zażaleń upływa już w czwartek!

Link do informacji kontaktowych sądu:
http://www.lodz.sr.gov.pl/xiv-wydzial-gospodarczy-ds-upadlosciowych-i-restrukturyzacyjnych,m,m1,19,264

Jeśli chciałby się Pan z nami spotkać osobiście, proszę pisać na adres: [email protected]
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 31, 2017, 09:43:50 pm »
Agnieszki Wojciechowskiej von Heukelom przygotowała relacje z głosowania nad Układem! (była tam jako przedstawiciel prasy)

Co ważniejsze, relacja zawiera również skan PROPOZYCJI UKŁADOWYCH SPÓŁDZIELNI!

Zapraszam do lektury i komentowania:

http://ecio24.pl/drobni-wierzyciele-zaglosowali-za-ukladem-z-sm-srodmiescie/