EMAIL: [email protected]
Układ czy Likwidacja
« dnia: Maj 22, 2017, 02:26:01 pm »
Do głosowania zostało zaledwie kilka dnia, najwyższa pora zastanowić się, co nam się najbardziej opłaca.

Temat pod względem prawnym jest dość skomplikowany. Wiele jest niewiadomych. Rezultat zarówno upadłości Układowej jak i Likwidacyjnej zależy od decyzji wielu osób takich jak Syndyk czy Zarząd, które swoją dotychczasową pracą udowodniły, że o interes mieszkańców dbają niewiele albo wcale.

Pozornie Układ jest dla nas bardziej opłacany. Od ponad dwóch lat pompujemy pieniądze na konto spółdzielni. Mówię zarówno o opłatach eksploatacyjnych jak i funduszu remontowym. Bez względu na rodzaj upadłości pieniądze tu uznać należy za stracone. W przypadku Układu mamy przynajmniej szansę zachowania w zamian działek wokół budynków. Przynajmniej te, których nie zdążył zbyć Diduch i spółka.

Upadłość likwidacyjna ma jednak jedną bardzo ważną zaletę. Z pewnością potrwa kilka lat i nie będzie procesem bezbolesnym, ale pozwoli się nam ostatecznie uwolnić od korupcjogennego Zarządu Spółdzielni, który żeruje na naszym majątku nieprzerwanie od kilkunastu lat. Upadłość likwidacyjna ostatecznie musi zakończyć się powstaniem Wspólnot, w których nareszcie będziemy pełnoprawnymi właścicielami naszych mieszkań.

Niestety obawiam się, że większość mieszkańców-wierzycieli podejmie decyzję o upadłości Układowej kierując się doraźną możliwością odzyskania z kasy Spółdzielni kilkuset złotych, gdy tymczasem co miesiąc spółdzielnia defrauduje około połowę wpłacanych przez nas opłat czynszowych. Byłyby to bardzo krótkowzroczne decyzje całkowicie zaprzeczające idei solidarności spółdzielczej.

Zachęcam wszystkich do przedstawienia swoich argumentów zarówno za jak i przeciwko Układowi. I to nie tylko tutaj. Przede wszystkim rozmawiajcie ze swoimi sąsiadami. Przekonujcie. Działajcie póki dyskusja ta ma jeszcze sens.
Odp: Układ czy Likwidacja
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 22, 2017, 04:10:25 pm »
Czy mieszkania, które znajdują się na gruntach o nieuregulowanej własności, czyli takie, którym nie da się założyć księgi wieczystej, również przekształcą się w pełną własność w przypadku likwdacji? Tak sobie myślę, że w przypadku układu, to spółdzielni na pewno nie będzie na rękę uregulowywanie stanu prawnego tych gruntów, bo wtedy mieszkańcy będą dążyć do wyodrębnienia własności i utworzenia wspólnoty.. A kto wtedy będzie ten dług spłacał? Gdyby nie to forum w ogóle nie zasiałaby się we mnie wątpliwości, czy warto kupić mieszkanie na Manhattanie.. Byłam pewna, że układ to jedyne dobre wyjście.

mieszkankaP235

*
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 23, 2017, 03:30:32 pm »
Podziwiam pana Borowieckiego, że mu się jeszcze chce pisać i przypominać, poświęcać swój czas "po godzinach", bo każdy przecież ma swoje życie i pracuje. Ja bym już się poddała. Wolne forum to w tej chwili najlepsze centrum wymiany informacji, miejsce gdzie ten cały "bajzel" zebrany jest jakoś do kupy, a każdy ma możliwość śledzić info i wnioski wyciągać sam, a nawet się nimi dzielić. Problem w tym, że nikomu prawie się nie chce.

mieszkankaP235

*
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 23, 2017, 03:38:48 pm »
A co do układu. Jestem za likwidacją tego dziadostwa i tak sielanki nie będzie.  Na "swoim" to na "swoim". Przynajmniej człowiek wie, za co płaci! Pozdrawiam sąsiadów

Anton

*
  • *
  • 23
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 23, 2017, 08:41:44 pm »
Dwa dni do glosowania a dziennik lodzki juz zna wynik!
Ciekawe ile ten artykul kosztowal.

http://www.dzienniklodzki.pl/aktualnosci/a/spoldzielnia-mieszkaniowa-srodmiescie-zawrze-uklad-z-wierzycielami,12099730/