EMAIL: [email protected]

Adam

*
Komunikat Nadzorcy Sądowego SM Śródmieście
« dnia: Kwiecień 21, 2017, 07:26:47 pm »
Dzis email z SM odnosnie glosowania w sadzie.

http://srodmiescie.lodz.pl/2017/04/21/informacja-nadzorcy-2/


Syndyk przekonuje za ukladem.

Pytanie, co by bylo jesli ludzie by zaglosowali inaczej?

Postepowanie likwidacyjne, no i czy faktycznie byloby to grozniejsze dla ludzi, bardziej uciazliwe.
Wyprzedac do okola blokow, pytanie tylko, czy bez problemu to moze zrobic. Czy prawo mu na to pozwoli od tak.


W calym tym cyrku, nic nie bylo, aby odzyskac kase od zlodzieji, tylko przelac dlug na ludzi.
To tak jak u sowy, byla afera, normalnie Ci ludzie nie powinni byc widoczny w TV, a sa dalej.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2017, 06:55:08 pm wysłana przez adminator »

Adam

*
Odp: Komunikat Nadzorcy Sądowego SM Śródmieście
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 21, 2017, 07:47:19 pm »
maly update

http://ecio24.pl/czy-lodz-umorzy-miliony-dlugow-upadlej-sm-srodmiescie/

bardziej wieje im niz syndykowi:


UWAGA : sprzedaż  majątku spółdzielni następuje w obu przypadkach (układ jej nie wstrzymuje).
Nie wszystko też może  podlegać  sprzedaży przy likwidacji . Ju z teraz po Manhattanie chodzą
  rzeczoznawcy , którzy wyceniają pozostałe  jeszcze w zasobach spółdzielni lokale użytkowe .
Tłumaczą ich najemcom, że trzeba je wyprzedać bo nie ma na wpłatę pierwszej raty .
W  wypadku układu z wierzycielami spółdzielni
władze nad majątkiem spółdzielni odzyskują jej organy a w nich nadal są ludzie byłego prezesa
Krzysztofa D. a także osoby które jednocześnie zasiadając we władzach spółdzielni prowadzą z nią interesy.
To nic dziwnego ,że tego typu ludzie walczą o zachowanie tzw kury znoszącej złote jaja (w spółdzielniach mieszkaniowych na skutek chorych przepisów nie ma realnej kontroli nad gospodarowaniem majątkiem co daje tzw grupom trzymającym władze ogromne możliwości).
Kuriozalna propozycja posła Waldemara Budy pojawiła się w momencie gdy Prokuratura pod nadzorem służbowym Prokuratury Krajowej sprawdza rolę miejskich urzędników w procederze spekulacji  gruntami pozyskiwanymi od miasta z bonifikatą  przez spółdzielnie mieszkaniowe.
Oni sami dzięki propozycji posła maja teraz szanse odegrać rolę „dobrego szeryfa ” stojącego rzekomo  na straży majątku miejskiego , którego losem przez lata niespecjalnie się przejmowali.


To jest fakt, jak bedzie uklad to syndyk, zrobi wszystko aby go zaspokoic.
Inaczej nie wiem moze bierze odpowiedzialnosc za to.

Wiec tak czy siak bedzie to sprzedane. Pytanie ile.

On robi dobrze, dla wierzycieli nie dla ludzi.
Ludzie sa MASĄ jak mawial na spotkaniach.


A robiac likwidacje, juz nasi "bohaterowie" beda scigani, ze doprawili do likwidacji, wiec byloby to nie na reke. Tak dywaguje.
Wiec patrzac nawet na likwidacje, nie wiem czy syndyk zrobilbym taki syf, bo media by caly czas o SM pisalo, a to nie jest mu na reke.

On ma posprzatac tylko i tyle.

Patrzac na to wszystko chyba jestem bardziej przeciw ukladowo, a likwiadacja.

A Wy Panstwo jak myslicie?

Basia

*
Odp: Komunikat Nadzorcy Sądowego SM Śródmieście
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2017, 11:22:14 am »
A ja myślę ,że tak czy inaczej ,majątek ,który da się sprzedać musi być sprzedany.Nikt nie wie dokładnie ile tego majątku jest.
Natomiast zgromadzone pieniądze  około 10 mln.zł. w jakiejś części pochodzą z naszego funduszu remontowego oraz rozliczeń z Gosp.Zas.Mieszk. Pieniądze z Funduszu Rem. i GZM są zwolnione z podatku dochodowego.Jeżeli te pieniądze zostaną przeznaczone na spłatę zobowiązań to należy od tych pieniędzy zapłacić podatek dochodowy.
Nie będzie z czego zapłacić ,bo  trzeba będzie spłacać długi w wyznaczonym  przez sąd  terminie.. I co wtedy.Karuzela się kręci. Mamy szereg pytań do Nadzorcy ,Zarządu i do Rady .Domagamy się zorganizowania zebrań
przed 25 maja  i nie chodzi tu o Walne ,ale o zebranie z mieszkańcami .Kto przyjdzie to przyjdzie . My żądamy odpowiedzi na nurtujące nas pytania i niedomówienia. Nie zasłaniajcie się tajemnicą , ciszą biznesową ,bo wierzyciele i tak wszystko wiedzą .

Adam

*
Odp: Komunikat Nadzorcy Sądowego SM Śródmieście
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 29, 2017, 09:52:52 am »
Drzewa scinaja przed blokiem Sienkiewicza, tam gdzie dzialalka zostala odebrana na parking.

Anton

*
  • *
  • 23
    • Zobacz profil
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2017, 11:25:56 am wysłana przez Anton »
Odp: Komunikat Nadzorcy Sądowego SM Śródmieście
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 03, 2017, 04:22:07 pm »
Zadziwiająca jest skala manipulacji i kłamstw występująca w komunikacie Syndyka (formalnie Dariusz Jędrzejewski jest obecnie Nadzorcą Sądowym Spółdzielni, ale używać będę tej popularnej wśród mieszańców nazwy).

Jedyną realnie dotkliwą dla nas konsekwencją upadłości likwidacyjnej będzie utrata działek otaczających nieruchomości. Cała reszta bajdurzenia Syndyka jest obliczona na zastraszenie członków Spółdzielni. Proszę zwrócić uwagę, iż dla naszego Nadzorcy Sądowego spółdzielnia jest przedziwną formą przedsiębiorstwa, które można prowadzić, ale nie można go sprzedać. To świadome kłamstwo stworzono,  ponieważ wielu mieszkańców spółdzielni błędnie uważa,  że są właścicielami swoich mieszkań. Tak niestety nie jest. Właścicielem naszych lokali jest Spółdzielnia, a posiadane przez nas Spółdzielcze Prawo Własności jest jedynie ograniczonym prawem rzeczowym obciążającym tę własność. Syndyk może bez przeszkód zbyć cały majek spółdzielni w procesie upadłości likwidacyjnej i bynajmniej nie jest to dla nas zagrożeniem, ale szansą. Oto treść Art. 17^18 ust. 1. ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych:

Cytuj
Jeżeli w toku likwidacji, postępowania upadłościowego albo postępowania egzekucyjnego z nieruchomości spółdzielni, nabywcą budynku albo udziału w budynku nie będzie spółdzielnia mieszkaniowa, spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu przekształca się w prawo odrębnej własności lokalu.

Mam nadzieję że dość jasno przedstawiłem tę całkowicie wypaczoną przez Syndyka kwestię. Pozwolę sobie teraz krótko odnieść się do zawartych w komunikacie informacji.


Argumenty Syndyka za Układem?

Przyśpieszona Spłata Nierozliczonych Kosztów Eksploatacyjnych (FAŁSZ)
Upadłość likwidacyjna podobnie jak Układowa zajmie kilka lat, szczególnie, że wiele nieruchomości wymaga przed sprzedażą uregulowania problemów prawnych. Nasze opłaty eksploatacyjne są i tak już wystarczająco zawyżone (40%-50%).

Utrata działek wokół budynków (PRAWDA)
To fakt, z którym należy się liczyć. Szczególnie, że łatwiej będzie je zbyć niż zamieszkałe nieruchomości.

Utrata wartości lokali (FAŁSZ)
Wartość lokali spadnie z powodu braku parkingów i innych otaczających terenów, ale jednocześnie wzrośnie, bo uwolnimy się od aferalnej Spółdzielni. W rezultacie wyjdziemy na zero.

Wyłączenie mediów przez Syndyka (FAŁSZ)
Zgadzam się z tym, że jak pisze Syndyk:  "przesłanką do kontynuacji działania przedsiębiorstwa jest możliwość jego zbycia w części lub całości". Właśnie dlatego Syndyk nie ma innego wyjścia, jak kontynuować działanie Spółdzielni, dopóki nie uda się sprzedać wszystkich zarządzanych przez nią nieruchomości.

Umorzenie postępowania upadłościowego (FAŁSZ)
To bardzo ciekawe, że Syndyk, Dariusz Jędrzejewski o tym pisze, bo zgodnie z jego analizą sytuacji ekonomicznej spółdzielni z roku 2014, majątek Spółdzielni był jak najbardziej wystarczający do przeprowadzenia likwidacji. Może świadomie wtedy okłamał Sąd? Być może w wyniku jego Zarządu majątek spółdzielni został poważnie uszczuplony i już nie może wystarczyć do pokrycia kosztów postępowania upadłościowego? A może zwyczajnie próbuje nas nastraszyć? Niech każdy z państwa sam sobie odpowie.


Realne zagrożenia związane z Układem
Układ to od początku główny i jedyny cel Syndyka i Nowej Rady Nadzorczej, dlatego nie dziwi mnie, że żaden z tych organów świadomie nie wspomina o istotnym niebezpieczeństwie związanym z Układem. W tej kwestii podzielam obawy Pani Wojciechowskiej. W przypadku wierzytelności nieobjętych układem dopuszczalne jest wszczynanie nowych egzekucji, jak i kontynuowanie wcześniej wszczętych. Art. 141 ust. 1 prawa upadłościowego stanowi jedynie że:

Cytuj
Sędzia-komisarz na wniosek upadłego albo zarządcy może zawiesić na okres do trzech miesięcy postępowania egzekucyjne co do wierzytelności nieobjętych z mocy prawa układem, jeżeli egzekucję skierowano do rzeczy niezbędnej do prowadzenia przedsiębiorstwa.

Wszystko to powoduje, że wierzyciele pozaukładowi po zawarciu Układu będą mogli:
  • zajmować nasze opłaty, co doprowadzi do problemów z eksploatacją części wspólnych nieruchomości
  • sprzedać garaż jak i inne nieruchomości, także Układ bynajmniej nie musi uchronić nas przed utratą działek wokół budynków!

Jest bardzo zastanawiające że zarówno Rada Nadzorcza jak i Syndyk pomijają tę kwestie w swoich komunikatach. Rok temu Paweł Marciniak wspominał o planach zawarcia z tymi wierzycielami jakiegoś rodzaju porozumień. Nie wiemy, czy cokolwiek w tej kwestii udało się załatwić. Wygląda na to, że nic czym można by się chwalić. Jeśli faktycznie Spółdzielnia pragnie przekonać członków do poparcia Układu, ta sprawa powinna być wyjaśniona.  Bez jasnych informacji o tym, co zabezpieczy nas przed działaniami egzekucyjnymi wierzycieli pozaukładowych, stoimy przed dość trudnym wyborem: Czy chcemy być w ramach Układu rabowani jednocześnie przez Zarząd i wierzycieli, czy też w ramach likwidacji jedynie przez Syndyka?

W pełni popieram tutaj apel Pani Basi o zorganizowanie spotkania z mieszkańcami, które wyjaśni wszystkie wątpliwości i to nie tylko garstce wierzycieli, ale wszystkim mieszkańcom Spółdzielni. Bardzo jednak wątpię aby do takiego spotkania doszło. Zorganizowanie go ma sens tylko jeśli traktuje się członków Spółdzielni poważnie i działa w ich interesie. Wszystkie dotychczasowe działania Zarządu, Rady Nadzorczej i Nadzorcy świadczą o całkowitym przeciwieństwie.
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2017, 05:15:07 pm wysłana przez Borowiecki »