EMAIL: [email protected]
Głosowanie nad układem 25 maja!
« dnia: Kwiecień 05, 2017, 02:38:09 pm »
Choć próżno szukać tej informacji na stronie Spółdzielni, Sąd wyznaczył datę zgromadzenia wierzycieli, podczas którego odbędzie się głosowanie nad układem na 25 maja 2017! Głosowanie odbędzie się o godzinie 9:00 w Sądzie Rejonowym dla Łodzi-Śródmieścia przy ulicy Wólczańskiej 138 w sali A.

Znajdujemy się w tej teoretycznie komfortowej sytuacji, w której bez poparcia członków spółdzielni, którzy należą do 1 grupy interesu, Układ nie może zostać zawarty (wśród 187 wierzycieli 111 to członkowie Spółdzielni). Jeśli znają państwo jakichś sąsiadów, którzy są wierzycielami spółdzielni to ostatnia chwila na porozmawianie z nimi i lobbowanie za lub przeciwko Układowi. Spółdzielnia bynajmniej nie czeka z założonymi rękami i już to robi. Spotkanie propagandowe z członkami 1 grupy interesu odbyło się już w siedzibie Spółdzielni 28 marca tego roku.

Czy Układ jest nas korzystny? Jak powinni głosować członkowie Spółdzielni? Zachęcam też do dyskusji na Forum puki mamy jeszcze na to czas.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2017, 02:42:24 pm wysłana przez Borowiecki »

adam

*
Odp: Głosowanie nad układem 25 maja!
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 08, 2017, 01:50:24 am »
Czy ktos zapraszał na spotkanie 28 marca, czy była jakaś informacja o nim i każdy mógł iść.
Zastanawiam się, czy osoba, która złożyła wniosek o wierzytelność jako zwrot/refundacja części pieniędzy za okna, czy też jest wierzycielem, a tym samym może głosować.

PYTANIE 2:
Czy aby uczestniczyć na tej rozprawie trzeba się gdzieś zapisać?
Jakieś karty wstępu, cokolwiek?
Odp: Głosowanie nad układem 25 maja!
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 08, 2017, 07:35:33 pm »
1) Nie było publicznych informacji o spotkaniu, Spółdzielnia wysyłała indywidualne zaproszenia do wierzycieli z 1 Grupy Interesu (skan takiego zaproszenia poniżej). Z tego co wiem, w spotkaniu mogły uczestniczyć też inne osoby, ale nie było ono szczególnie merytoryczne. Główne proponowano osobom, które nie będą mogły wziąć udziału w głosowaniu ustanowienie pełnomocnika. Oczywiście Spółdzielnia zobowiązała się opłacić na tę okoliczność adwokata pieniędzmi nas wszystkich.2) Głosować nad układem będą mogły tylko osoby aktualnie wpisane na listę wierzytelności. Wydaje mi się. że nie istnieją żadne "karty wejścia". Jak w normalnej sprawie, każdy wierzyciel otrzyma pisemne zawiadomienie o terminie i miejscu zgromadzenia wierzycieli. Na miejscu sąd sprawdzi, kto z wierzycieli się stawił, a osoby nieuprawnione do głosowania będą musiały opuścić salę.

Także reasumując podstawą uczestnictwa w głosowaniu jest wpis na liście wierzytelności.


Dla jasności dodam że sam nie jestem niestety wierzycielem i o spotkaniu dowiedziałem się dopiero po fakcie.

adam

*
Odp: Głosowanie nad układem 25 maja!
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 15, 2017, 12:50:31 pm »
Czy jest jakaś lista wierzycieli? Jeśli tak to gdzie?
Odp: Głosowanie nad układem 25 maja!
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 16, 2017, 11:39:12 pm »
Lista znajduje się w sądzie w XIV WYDZIAŁ GOSPODARCZY D/S UPADŁOŚCIOWYCH I RESTRUKTURYZACYJNYCH (strona sądu).

Listę z pewnością posiada też Spółdzielnia, ale trudno mi ocenić na ile będzie ona chętna ją udostępnić komukolwiek. Radził bym udać się od razu do sądu.
Odp: Głosowanie nad układem 25 maja!
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 18, 2017, 01:42:03 am »
Temat dostępu do listy wierzytelności był poruszany na Forum bardzo dawno temu tutaj. Jak się dziś dowiedziałem, obecnie dostęp ten dla członków Spółdzielni jest mocno utrudniony. Sędzia Agnieszka Bujnowicz-Tomaszewska dopuszcza do akt postępowania upadłościowego jedynie osoby wpisane na listę bądź towarzyszące osobom wpisanym. Być może ktoś z Państwa w stanie potwierdzić tę informację?

W każdym razie Panie Adamie proszę się czuć ostrzeżonym!

Do tematu jeszcze wrócimy.
Odp: Głosowanie nad układem 25 maja!
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 24, 2017, 12:38:03 pm »
Decyzja Urzędu Miasta o poparciu Układu zapada de facto dziś na Radzie Miasta.
Z wypowiedzi Radnych wynika że Układ poprą.

http://www.dzienniklodzki.pl/strefa-biznesu/a/sesja-rady-miejskiej-w-lodzi-ogromna-szansa-na-ugode-miasta-z-sm-srodmiescie,12107466/#komentarze

Proszę zwrócić uwagę że w pierwotnym planie Układowym Zarządu Miasto miało umorzyć 50% długu, a w artykule mowa jedynie o 40%. Jak widać opłacało się Miastu blefować w mediach. Paweł Marciniak ugiął się i przełożył prawie 800 tysięcy złotych z naszych kieszeni do kasy Miasta. Gratuluje zdolności negocjacyjnych.
Odp: Głosowanie nad układem 25 maja!
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 24, 2017, 05:57:18 pm »
Jeśli ktoś jeszcze łudzi się że miasto zablokuje Układ, niech przestanie.
To video dobitnie pokazuje że tylko mieszkańcy swoimi głosami mogą powstrzymać Układ.

http://tvtoya.pl/news/show/16266